• koniecroku1
    dzsportu

Wielki heros-wielka forma

włącz .

logoNPRCzDwanaście prac Heraklesa idealnie nadaje się do klasowego komiksu. Klasa 1B podeszła do tego zadania z ogromnym zapałem, szczególnie, gdy pojawiła się wielka rolka papieru, przypominającą tapetę. Połączyliśmy ławki w długi rząd, tak, że zajął całą długość sali, a uczniowie zajęli miejsca po dwóch stronach. Ich zadaniem było narysowanie w komiksowej formie kolejnych prac znanego mitologicznego herosa. Otrzymali od nauczyciela odpowiednie fragmenty Mitologii i zapoznali się z nimi. Wówczas z pomocą przyszła rolka papieru do rysowania z Ikei. Wydzieliliśmy granice kolejnych okienek komiksu i rysownicy wpadli w wir pracy. Po skończeniu dzieła każdy opowiedział, co narysował i ocenił, z jakim wyzwaniem musiał się zmierzyć Herakles.Teraz olbrzymi komiks czeka na miejsce do zawieszenia....Może korytarz szkolny?