wiosna6
  • wiosna5
  • sport bieg

Gratulacje!

logoNPRCzWielkie gratulacje dla Marceli Bałakier za zdobycie III miejsca w konkursie ”Czy znasz twórczość Anny Łaciny?”. Nasza uczennica - niestrudzona czytelniczka - wykazała się nie tylko zaangażowaniem w poznawanie twórczości polskiej pisarki ale i znakomitą pamięcią do szczegółów fabularnych jej książek. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na czytelniczym szlaku!

marcela

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Tylko anioły do mnie wysyłaj”.

HPIM1349„…Kołyszemy pochylamy,
całujemy, oddalamy -
Aniołowie.
Nastrajamy, poprawiamy,
otwieramy trudne bramy -
Aniołowie. ..”
/K.I. Gałczyński/
Wiara w Anioły jest nieodłącznym elementem duchowej wędrówki ludzkości przez pokolenia. Od wieków widzimy w aniołach istoty pomagające nam w codziennym życiu lub otaczające nas opieką. Monika Tereszkiewicz, uczennica klasy III a zdobyła III miejsce w 6 edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Tylko anioły do mnie wysyłaj”. Monika wykazała się wielkim talentem malarskim prezentując obraz olejny jako pracę konkursową. Naszej malarce składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

kartka sw

Christmas Picture Dictionary
W dniu 10 stycznia b.r. odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Językowo - Plastycznego dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej "Christmas Picture Dictionary". Uczestnicy konkursu wykonali przepiękne, polsko - angielskie słowniczki obrazkowe
o tematyce bożonarodzeniowej. A oto wyniki konkursu:
I miejsce: Diana Kobeldis, Paulina Żynda, kl. III A
II miejsce: Julianna Przybyłowska, kl. I A
III miejsce: Dominik Bobras, kl. I B
Wyróżnienia: Jakub Miękus, Michał Pyłkowski, kl. III A

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pierwsze półrocze nauki informatyki zakończyliśmy konkursem o tytuł Mistrza Klawiatury. Turniej adresowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VI. Zadaniem uczestników było napisanie bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie określonego tekstu.

Mistrzem klawiatury 2018 została Martyna Jacewicz, a wicemistrzami Lena Koczorowska
i Marek Rosiński. Wśród najmłodszych Mistrzem została się Zosia Kucharewicz.

Uwieńczeniem zmagań było wręczenie symbolicznych nagród i upominków. Dziękuję za udział i zapraszam za rok.

Barbara Kołcz

pusta klasa

„Pochwała prostoty - droga do świętości ks. Michała”

Ogólnopolski Konkurs Twórczości Dzieci
i Młodzieży
poświęcony postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki - patrona Miasta Białegostoku

Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie o tytuł

Mistrza Kodowania
który będzie rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych:
klas I-III
klas IV-VI
klas II-III gimnazjum

Szczegółowe informacje u nauczycieli informatyki, j.polskiego i matematyki.

Mistrzowie i wicemistrzowie otrzymają nagrody ufundowane przez

Bank Spółdzielczy w Brańsku Oddział w Białymstoku
logoBSB

Bezpieczna droga do szkoły

5 października 2018 r., w naszej szkole, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny klas I – III „Bezpieczna droga do szkoły”. Komisja składająca się z nauczycieli naszej szkoły przyznała nagrody i wyróżnienia.  Spośród 34 prac wybrała, te które niosły przesłanie związane z tematem konkursu oraz były estetycznie wykonane.

Talenty XXI wieku - listopad 2018

26 października 2018r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się seminarium podsumowujące V edycję projektu Białostockie Talenty XXI wieku, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Ustawicznego. Nadrzędnym celem projektu jest wspieranie utalentowanych uczniów białostockich szkół chcących poszerzać swoją wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin nauki.

Podczas seminarium Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski uroczyście wręczył certyfikaty i medale wyróżniającym się uczestnikom projektu.

Koordynator projektu
Anna Ościłowska- pedagog szkolny

talenty 2018

talent

Sukces w konkursie „Czy znasz twórczość…?”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy IVb Maja Walaszek zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie czytelniczym „Czy znasz twórczość…?” organizowanym w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”. Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!

talent

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Polską Spółkę Gazowniczą oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „GAZ ZIEMNY – PEWNIE I BEZPIECZNIE” Zadaniem było  przygotowanie  przez klasę wspólnej pracy – komiksu, którego motywem przewodnim było bezpieczne użytkowanie gazu ziemnego.

Wśród naszych uczniów rosną przyszli poeci!
W Regionalnym Konkursie Literackim „Wiersze z szuflady”, w którym wzięło udział ponad 300 uczestników, Antosia Niszczota z klasy 4 „b” za swój wiersz „Słońce w Biedronce” zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

wiersz Antosi           wiersz Antosi2          wiersz Antosi 4b