dyskot
  • dbi4c
  • dbi5b
  • sport bieg

Wpłaty na obiady za listopad 2018 r.

Wpłaty na obiady za listopad 2018 r. należy dokonywać
od 1 do 10 listopada 2018 r.

w wysokości 66,50 zł  z dopiskiem:
 dożywianie za m-c ........ za córkę/syna .......... kl. ... .

Nr konta 04 1240 1154 1111 0010 3576 7117
PEKAO SA I Oddział w Białymstoku

Opłata za obiady pracownikom szkoły za listopad 2018 r.

wynosi 116,85 zł.

Uprzejmie prosimy o terminowe wpłaty do 10 listopada 2018 r. zwracając szczególną uwagę na wysokość uiszczonych kwot.
Kosz obiadu ucznia wynosi 3,50 zł, dla pracownika 6,15 zł.

Za nietreminowe wpłaty będą naliczane odsetki

Konkurs na pocztówkę świąteczną

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnym konkursie plastycznym na pocztówkę świąteczną. Wpłynęło mnóstwo prac - zapraszamy do ich obejrzenia!

W lutym, w klasach pierwszych odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie przygotowali więc krótką część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Potem przyszedł czas na uściski, całusy i wspólną zabawę. Niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się w oku łezka, gdy z dumą obserwowali jak świetnie radzą sobie ich wnuczęta w klasie pierwszej. Wszystkim miłym gościom, w imieniu uczniów i wychowawców, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie ponownie połączyli się przez Skype z uczniami (tym razem z Włoch) i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.

rodzicelogo 2

Spotkania integracyjno-warsztatowe

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania integracyjno-warsztatowe
w SP 42 w Białymstoku.
  Celem spotkań jest integracja społeczności szkolnej, nawiązanie współpracy z rodzicami, rozwijanie twórczego potencjału dzieci. Wspólnie będziemy tworzyć coś pięknego.

Spotkanie 1 -
Warsztaty „Niespodzianka”

potkanie 2 - Fabryka bombek

Spotkanie 3 - Koderzy w akcji

Spotkanie 4 - Kwiaty dla patrona

Integracja klas 5

Zapraszamy na dzień otwarty

Już we wtorek, 26 lutego, w godzinach 17:00-19:00, odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień pełen wspaniałych atrakcji!

plakat 2019 bez logo

Święto szkoły

Jak co roku 15 lutego-w rocznicę śmierci naszego patrona-obchodzimy Święto Szkoły. Tegoroczne obchody połączyliśmy z historią naszego miasta. Wszyscy wzięliśmy udział w Szkolnym Turnieju Patronalnym. Tworzyliśmy puzzle „Mój Patron- Moja Szkoła”, wykonywaliśmy zadania związane z życiem i działalnością błogosławionego ks.Michała Sopoćki. Poza tym czekały nas zadania z wiedzy o naszym mieście. Ponieważ już za chwilę 100-rocznica odzyskania przez Białystok niepodległości – braliśmy też udział w grze historycznej. A to jeszcze nie wszystko! Rok 2019 jest rokiem dwóch prezydentów- Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie i Seweryna Nowakowskiego - prezydenta Białegostoku w latach 30. Aby uczcić pamięć o tak ważnych dla miasta postaciach, obejrzeliśmy wystawę dotyczącą prezydentów i wzięliśmy udział w quizie. Nie było mowy o nudzie!

Rywalizację turniejową wygrała klasa IIIc i w nagrodę będzie mogła pójść do kina „na koszt firmy”. Drugie miejsce przypadło klasie Va, a trzecie Vb. Im w udziale przypadły słodkie upominki.

Jak co roku w dniu Święta Szkoły zostały też przyznane „Michały”. Oto laureaci:

• Geniusz roku-Karolina Gawinowicz, Bartosz Kozłowski
  • Niezawodność roku-Natalia Bogdan-Waligóra, Magdalena Jasińska