• niepodleg1
  • pilkarki
  • klasa1aa
  • klasa1a

Wpłaty na obiady za listopad 2018 r.

Wpłaty na obiady za listopad 2018 r. należy dokonywać
od 1 do 10 listopada 2018 r.

w wysokości 66,50 zł  z dopiskiem:
 dożywianie za m-c ........ za córkę/syna .......... kl. ... .

Nr konta 04 1240 1154 1111 0010 3576 7117
PEKAO SA I Oddział w Białymstoku

Opłata za obiady pracownikom szkoły za listopad 2018 r.

wynosi 116,85 zł.

Uprzejmie prosimy o terminowe wpłaty do 10 listopada 2018 r. zwracając szczególną uwagę na wysokość uiszczonych kwot.
Kosz obiadu ucznia wynosi 3,50 zł, dla pracownika 6,15 zł.

Za nietreminowe wpłaty będą naliczane odsetki

Konkurs na pocztówkę świąteczną

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnym konkursie plastycznym na pocztówkę świąteczną. Wpłynęło mnóstwo prac - zapraszamy do ich obejrzenia!

W lutym, w klasach pierwszych odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie przygotowali więc krótką część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Potem przyszedł czas na uściski, całusy i wspólną zabawę. Niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się w oku łezka, gdy z dumą obserwowali jak świetnie radzą sobie ich wnuczęta w klasie pierwszej. Wszystkim miłym gościom, w imieniu uczniów i wychowawców, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie ponownie połączyli się przez Skype z uczniami (tym razem z Włoch) i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.

rodzicelogo 2

Spotkania integracyjno-warsztatowe

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania integracyjno-warsztatowe
w SP 42 w Białymstoku.
  Celem spotkań jest integracja społeczności szkolnej, nawiązanie współpracy z rodzicami, rozwijanie twórczego potencjału dzieci. Wspólnie będziemy tworzyć coś pięknego.

Spotkanie 1 -
Warsztaty „Niespodzianka”

Integracja klas 5

KONSULTACJE

13 grudnia (czwartek) o godz. 17.00

zapraszamy na spotkania z nauczycielami

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

ANNA ZALEWSKA

Warszawa, 4 grudnia 2018 r.

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,
już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.

Ulotka do pobrania

Koderzy w akcji

Godzina kodowania w SP 42 to nie lada wyzwanie. Stawili się na nie uczniowie klas I i II wraz z rodzicami. W czasie godziny musieli wykonać 7 różnych konkurencji, które obejmowały kodowanie online przy użyciu komputerów i tabletów, kodowanie offline przy pomocy kart pracy i kolorowych kubków oraz programowanie robotów.
Na szczęście mamy tak uzdolnionych uczniów i tak zaangażowanych rodziców, że wszystkim udało się zdobyć tytuł Wielkiego Kodera i otrzymać medal.
Dziękujemy nie tylko uczestnikom, ale też drużynie, która przygotowała Godzinę Kodowania, opracowała zadania i czuwała nad sprawnym przebiegiem akcji.