• rozpocz
  • slajder den3
    rozpocz4

Konkurs na pocztówkę świąteczną

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnym konkursie plastycznym na pocztówkę świąteczną. Wpłynęło mnóstwo prac - zapraszamy do ich obejrzenia!

W lutym, w klasach pierwszych odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie przygotowali więc krótką część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Potem przyszedł czas na uściski, całusy i wspólną zabawę. Niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się w oku łezka, gdy z dumą obserwowali jak świetnie radzą sobie ich wnuczęta w klasie pierwszej. Wszystkim miłym gościom, w imieniu uczniów i wychowawców, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie ponownie połączyli się przez Skype z uczniami (tym razem z Włoch) i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.

rodzicelogo 2

Spotkania integracyjno-warsztatowe

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania integracyjno-warsztatowe
w SP 42 w Białymstoku.
  Celem spotkań jest integracja społeczności szkolnej, nawiązanie współpracy z rodzicami, rozwijanie twórczego potencjału dzieci. Wspólnie będziemy tworzyć coś pięknego.

Spotkanie 1 -
Warsztaty „Niespodzianka”

Spotkanie 2 - Fabryka bombek

Spotkanie 3 - Koderzy w akcji

Spotkanie 4 - Kwiaty dla patrona

Spotkanie 5 - Ozdoby Wielkanocne

Integracja klas 5

Zapraszamy na dzień otwarty

Już we wtorek, 26 lutego, w godzinach 17:00-19:00, odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień pełen wspaniałych atrakcji!

plakat 2019 bez logo

Zachęcamy do głosowanie na nasz projekt
boiska wielofunkcyjnego.

dona1
G
łosować można tylko do 15 października również przez Internet:
www.cas.bialystok.pl

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej świętują uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. My w tym roku uczciliśmy ten dzień wesoło, życząc sobie radości ze wspólnego przebywania i czerpania garściami z możliwości, jakie daje szkolna społeczność. Miłym akcentem był występ uczniów klasy IIb, ich wiersze i piosenki wzruszyły wszystkich słuchaczy. Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę, rozdając Oscary nauczycielskie; za przekazywaną wiedzę, uśmiech, życzliwość, umiejętność słuchania. Dziękujemy uczniom i rodzicom za fantastyczny dzień.

Europejski Tydzień Kodowania 2019

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób, dlatego uczniowie naszej szkoły dołączyli do miliona uczestników tej akcji.
Kodowaliśmy przy pomocy kart pracy, kolorowych kubeczków, maty, robotów, gry Scottie Go i aplikacji na tablety i komputery. Wszystko po to, aby pokazać, że programowanie pomaga zrozumieć otaczający nas świat, uczy
kreatywności, pomysłowości i rozwija wyobraźnię. Warto więc kodować.