wiosna6
  • wiosna4
  • wiosna5
  • sport bieg

Wpłaty na obiady w kwietniu 2019 r.

Wpłaty na obiady za kwiecień 2019 r. należy dokonywać
od 1 do 10 kwietnia 2019 r.

w wysokości 63,00 zł  z dopiskiem:
 dożywianie za m-c ........ za córkę/syna .......... kl. ... .

W dniach 8 i 9 kwietnia 2019 r.vodbywaja się rekolekcje.
W dniach 10,11,12 kwietnia 2019 r. dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Jeżeli ktoś nie będzie korzystał w tych dniach z obiadów w stołówce szkolnej ma obowiązek powiadomić intendentkę do dnia 4 kwietnia 2019r do godz. 11.00.
Uczniowie którzy zgłosili nieobecność w/w dniach płacą za m-c kwiecień 45,50zl.

Nr konta 04 1240 1154 1111 0010 3576 7117

PEKAO SA I Oddział w Białymstoku

Opłata za obiady pracownikom szkoły za kwiecień 2019 r.

wynosi 110,70 zł.
W przypadku nieobecności w/w dniach proszę o zgłoszenie intendentce i pomniejszenie kwoty.

Uprzejmie prosimy o terminowe wpłaty do 10 kwietnia 2019 r. zwracając szczególną uwagę na wysokość uiszczonych kwot.
Kosz obiadu ucznia wynosi 3,50 zł, dla pracownika 6,15 zł.

Za nietreminowe wpłaty będą naliczane odsetki

Konkurs na pocztówkę świąteczną

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnym konkursie plastycznym na pocztówkę świąteczną. Wpłynęło mnóstwo prac - zapraszamy do ich obejrzenia!

W lutym, w klasach pierwszych odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie przygotowali więc krótką część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Potem przyszedł czas na uściski, całusy i wspólną zabawę. Niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się w oku łezka, gdy z dumą obserwowali jak świetnie radzą sobie ich wnuczęta w klasie pierwszej. Wszystkim miłym gościom, w imieniu uczniów i wychowawców, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie ponownie połączyli się przez Skype z uczniami (tym razem z Włoch) i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.

rodzicelogo 2

Spotkania integracyjno-warsztatowe

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania integracyjno-warsztatowe
w SP 42 w Białymstoku.
  Celem spotkań jest integracja społeczności szkolnej, nawiązanie współpracy z rodzicami, rozwijanie twórczego potencjału dzieci. Wspólnie będziemy tworzyć coś pięknego.

Spotkanie 1 -
Warsztaty „Niespodzianka”

potkanie 2 - Fabryka bombek

Spotkanie 3 - Koderzy w akcji

Spotkanie 4 - Kwiaty dla patrona

Integracja klas 5

Zapraszamy na dzień otwarty

Już we wtorek, 26 lutego, w godzinach 17:00-19:00, odbędzie się w naszej szkole dzień otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dzień pełen wspaniałych atrakcji!

plakat 2019 bez logo

znak

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wiarą, spokojem
i radością, da zdrowie i siłę do pokonywania trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Radosnych świąt Wielkanocnych życzy
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 42 im. Bł. M. Sopoćki
w Białymstoku wraz z całą społecznością szkolną.

Przerwa świąteczna trwa
od 18.04 do 23.04 2019 r. (włącznie)

Uwaga!

Termin wyjazdu na Zieloną Szkołę nie ulega zmianie.
Prosimy rodziców o wpłatę ostatniej raty (300 zł) na konto Rady Rodziców
do końca kwietnia.