• koniecroku1
    dzsportu

Koniec roku szkolnego 2018-2019

Bezpiecznych wakacji

Wyjątkowo w tym roku we środę, 19 czerwca podsumowaliśmy naukę uroczystym zakończeniem roku szkolnego. Pożegnaliśmy też z łezką w oku ostatni rocznik naszych gimnazjalistów, więc była to uroczystość szczególna, wpisująca się na karty historii naszej szkoły. Nie obyło się bez wzruszeń, a gorącą atmosferę wzmagało wakacyjne słońce.
Gratulujemy wszystkim uczniom ukończenia nauki w tym roku szkolnym i otrzymania świadectw, nie tylko tych z paskiem. Po wytężonym wysiłku należy się nam wszystkim zasłużony wypoczynek.
Pamiętajcie, by wakacje spędzić bezpiecznie. Do zobaczenia za dwa miesiące.

Dzień sportu 2019

Dzień sportu

Dzień sportu zawsze wzbudza wiele emocji, ale w tym roku był on szczególny! Na naszych uczniów czekały konkurencje sportowe na boisku szkolnym, ale zanim rywalizacja się rozpoczęła zostały wręczone nagrody za udział w turnieju piłki nożnej. Zostały wręczone przez byłego zawodnika Jagiellonii Białystok, pana Rafała Grzyba, a co za tym idzie chlopcy, którzy je odbierali dostali duży zastrzyk energii na cały dzień. Odwiedził nas tego dnia jeszcze jeden gość, pan Prezydent Tadeusz Truskolaski. Dokonał on oficjalnego otwarcia nowopowstałego placu zabaw przy naszej szkole. Dziękujemy!

O tym wydarzeniu możemy też przeczytać na portalu Wschodzący Białystok i bialystok.pl: http://bit.ly/bialystoksp42   oraz   http://bit.ly/2x2TDmG.

Warsztaty u Śleńdzińskich 2a

Warsztaty u Śleńdzińskich

W jednym z osatnich tygdni nauki, klasa 2a wybrała się na warsztaty plastyczne do Galerii im. Śleńdzińskich. Dzieci miały okazję poznać nową technikę malarską, a co chyba ważniejsze - mogły ją od razu wypróbować. Na warsztatach powstała piękna makowa łąka, zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Dzień Ziemi 2019

Podsumowanie konkursów promujących
Dzień Ziemi 2019

„Zwierzęta zagrożone występujące w Polsce” (praca  idywidualna; malarska, kolaż)

Klasy IV - VII
I miejsce: Martyna Jasłowska
II miejsce: Maja Redlińska, Zuzanna Łupińska
III miejsce: Hanna Gąsior
Wyróżnienia: Natalia Anikiej, Natalia Kamińska, Aleksandra Miniewska, Mateusz Zdanuczyk,

Uczniowie klas III gimnazjum
I miejsce: Aleksandra Suszczyńska
II miejsce: Paulina Kulesza
III miejsce: Wiktoria Garbowska
Wyróżnienia: Adrianna Mikucka, Kacper Kruszewski, Dominika Pancewicz,

„Zwierzęta zagrożone w środowisku naturalnym” (praca zespołowa-rodzinna; makieta)

I miejsce: Michał Pyłkowski IV c
Wyróżnienia: Natalia Humienna IV b, Patrycja Majewska IV b,  Łucja Roszkowska IV b, Milena Siemieniuk IV b,  Julia Żukowska IV b

Hasło promujące ochronę Ziemi (praca zespołowa klasowa)

Wyróżniono pracę klasy IV c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy: Stankiewicz, H. Arciszewska, Danilczuk, I. Danilewska

Czytelnicy w akcji

Czytelnicy w akcji - należy nam się czytanie!!!

Początek czerwca minął nam pod hasłem promowania czytelnictwa. 7 czerwca wzięliśmy kolejny raz udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Tym razem starsi uczniowie spędzili trochę czasu na czytaniu na świeżym powietrzu. Młodsi wzięli udział w szkolnej aktywności roboczo nazwanej „Należy mi się czytanie, czyli czytanie na leżąco”. Szkolne korytarze zapełniły się materacami, na których relaksowali się uczniowie, czytając wcześniej przyniesione książki. Dzieci również wymieniały się książkami. Tak się zaczytały, że nie chciały wracać do sal na lekcje. Był to wspaniale spędzony czas, można powiedzieć – uczta czytelnicza.

Regulamin udzielania pomocy

Regulamin udzielania pomocy materialnej

o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Białystok

Uchwalą Rady Miasta Białystok z dnia 20 maja 2019 r. Nr XI/155/19 określony został Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Białystok (Dz. Urz. Woj. Pódl. z dnia 29 maja 2019 r. Poz. 2968). Szczegółowe informacje dotyczące warunków oraz terminów składania wniosków o stypendia szkolne i zasiłki szkolne na rok szkolny 2019/2020 zostaną zamieszczone na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy w Rodzinie w Białymstoku www.mopr.bialystok.plul. Legionowa 7, 15-281 Białystok, tel. 85 869 6330, fax 85 869 6332, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Infolinia Urzędu Miejskiego w Białymstoku - tel. 85 879 79 79

Dzień Dziecka 2019

W Dzień Dziecka bawiły się nie tylko dzieci. Pogoda dopisała, słonko przyjemnie świeciło i wszyscy byli radośni.