• slajderdp
  • klasa2
  • klasa4c
    klasa4

Wpłaty na obiady za październik 2018 r.

Wpłaty na obiady za październik 2018 r. należy dokonywać
od 1 do 10 październikaa 2018 r.

w wysokości 80, 50 zł  z dopiskiem:
 dożywianie za m-c ........ za córkę/syna .......... kl. ... .

Nr konta 04 1240 1154 1111 0010 3576 7117
PEKAO SA I Oddział w Białymstoku

Opłata za obiady pracownikom szkoły za październik 2018 r.

wynosi 141,45 zł.

Uprzejmie prosimy o terminowe wpłaty do 10 października 2018 r. zwracając szczególną uwagę na wysokość uiszczonych kwot.

Konkurs na pocztówkę świąteczną

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnym konkursie plastycznym na pocztówkę świąteczną. Wpłynęło mnóstwo prac - zapraszamy do ich obejrzenia!

W lutym, w klasach pierwszych odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Nasi uczniowie przygotowali więc krótką część artystyczną oraz własnoręcznie wykonane upominki. Potem przyszedł czas na uściski, całusy i wspólną zabawę. Niejednemu dziadkowi i babci zakręciła się w oku łezka, gdy z dumą obserwowali jak świetnie radzą sobie ich wnuczęta w klasie pierwszej. Wszystkim miłym gościom, w imieniu uczniów i wychowawców, serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę.

Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie ponownie połączyli się przez Skype z uczniami (tym razem z Włoch) i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.

rodzicelogo 2

Spotkania integracyjno-warsztatowe

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na spotkania integracyjno-warsztatowe
w SP 42 w Białymstoku.
  Celem spotkań jest integracja społeczności szkolnej, nawiązanie współpracy z rodzicami, rozwijanie twórczego potencjału dzieci. Wspólnie będziemy tworzyć coś pięknego.

Spotkanie 1 - Warsztaty „Niespodzianka”

Integracja klas 5

stoks2

sloneczniki

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Życzenia płyną z wszystkich stron. Cieszymy się z pamięci i wszystkim dziękujemy za pełne ciepła i życzliwości słowa. W naszej szkole świętowaliśmy w piątek, a w poniedziałek niektórzy z nauczycieli odebrali nagrody na wojewódzkich i miejskich uroczystościach.

Podczas wojewódzkiej gali nasza koleżanka Katarzyna Polak otrzymała nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty, a podczas miejskich uroczystości nauczyciele Elżbieta Kadłubowska i Barbara Kołcz otrzymały nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

Ten dzień na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 2018/2019. Właśnie w piątek, 12 października złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej Nr 42 im. Bł. ks. Michała Sopoćki w Białymstoku. Odbyło się to w obecności wzruszonych Rodziców, Nauczycieli oraz Dyrekcji. Wydarzenie rozpoczęło się wprowadzeniem Pocztu Flagowego i odśpiewaniem hymnu szkoły przez dziewczęta ze szkolnego chóru. Później przyszedł czas na złożenie deklaracji przez gospodarzy klas i pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor. Po ślubowaniu odbyła się krótka część artystyczna - śpiewanie piosenek i recytacja wiersza. Na koniec jeszcze pamiątkowa sesja zdjęciowa i wszyscy udali się na poczęstunek do swoich sal.
Pełnoprawnym uczniom klas: 1a, 1b i 1c oraz ich Wychowawcom: Katarzynie Terleckiej, Dorocie Łupińskiej oraz Katarzynie Witkowskiej serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów edukacyjnych.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole uroczystości związane z obchodami tego święta przypadły nieco wcześniej - 12 października. Klasa 2a przygotowała wspaniałą akademię, podczas której życzyła wszystkim nauczycielom samych sukcesów w pracy z uczniami, wytrwałości i radości z podejmowanych działań. Głos zabrała również Pani Dyrektor, która zwróciła się nie tylko do uczniów, ale również do nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Dziękujemy także Księdzu Proboszczowi i przedstawicielom Rady Rodziców za słowa, które na pewno na długo pozostaną w naszych sercach.

I jeszcze raz życzymy wszystkim wielu sukcesów!