Home Page Slider

  • koniecroku1
  • koniecroku3
  • koniecroku
  • koniecroku2
  • dzsportu1
  •  
    dzsportu 
  • 4
  • sp42zaprasza


Code Week w SP nr 42

Miniony tydzień obfitował w różnorodne akcje i działania, których wspólnym mianownikiem było kodowanie.
Udział naszej szkoły w ogólnoświatowej akcji
Code Week 2017 był podzielony na etapy. 
Zgłosiliśmy kilka eventów, które odbywały się przez cały tydzień na informatyce, języku polskim, zajęciach w świetlicy i kołach Mistrzów Kodowania. 

 

Uczniowie poznawali podstawy kodowania z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, aplikacji na tablety tj. Bit by Bit czy Lightboot, graliśmy w różne gry na platformie code.org  tj. Kodable, Code Combat czy CodeSpark, a dzięki grze Scottie Go uczniowie mogli połączyć kodowanie na tabletach z układaniem puzzli. 
Na języku polskim uczniowie gimnazjum kodowali na macie sentencję, którą odkodować miała grupa ich kolegów. Poza tym stosowali szyfr Cezara i kod kolorystyczny do odkodowania części mowy, sporo zaangażowania włożyli też w kodowankę, wykazując się cierpliwością i znajomością gramatyki.(więcej szczegółów na polonistycznym blogu - 
http://kreaktywnanauka.blogspot.com/2017/10/codeweek-na-polskim-czemu-nie.html)
Gośćmi specjalnymi tygodnia kodowania były roboty Dash i Dot, które angażowały dzieci i młodzież do programowania, ale i świetnej zabawy.
Dziękujemy firmie Wonder Polska za udostępnianie nam tych robotów.  

Archiwum aktualności