Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza


Uczniowie klasy III B w poszukiwaniu wartości patriotycznych
w Instytucie Pamięci Narodowej

W roku poprzedzającym setną rocznicę odzyskania niepodległości, białostocki oddział IPN zorganizował I Podlaski Kongres Pamięci Narodowej.
Nasi uczniowie w czasie trwania kongresu mieli okazję poznać zasoby archiwów wyodrębnionych w białostockim oddziale. Dowiedzieli się również, w jaki sposób gromadzi się materiały archiwalne oraz jak przechowuje się i konserwuje istotne dokumenty dla badań czasów powojennej Polski.

Oczywiście najwięcej zainteresowania i emocji wzbudziły zajęcia warsztatowe - gry historyczne. Chłopaków najbardziej wciągnęła gra "Bitwa o Anglię", dużo emocji, a jeszcze więcej wiedzy historycznej! Dziewczyny natomiast skupiły się na puzzlach przedstawiających mapę polityczną Polski w czasie II wojny światowej. 

Natomiast wszyscy mogli zagrać w "Znaj Znak”.To gra edukacyjna, która za pomocą 133 symboli opowiada historię Polski od 1918 do 1989 roku. Jest to gra, w której wiedza przychodzi samoistnie podczas rozgrywki.
Jest powszechnie wiadome, że najlepiej zapamiętujemy, ucząc się poprzez zabawę, a gry historyczne są tego najlepszym dowodem.
Uczniowie klasy III B, oprócz wrtości poznawczych, mieli okazję wziąć udział w działaniach, które pomagają poczuć się patriotą, poczuć dumę, że jesteśmy Polakami.

Archiwum aktualności