Home Page Slider

  • koniecroku1
  • koniecroku3
  • koniecroku
  • koniecroku2
  • dzsportu1
  •  
    dzsportu 
  • 4
  • sp42zaprasza


Idziemy do teatru…!

Już za parę dni najmłodsze klasy z naszej szkoły wychodzą do Teatru Dramatycznego
im. Aleksandra Węgierki na przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”.
Przed tak wielkim wydarzeniem warto przypomnieć sobie pewne zasady teatralnego savoir-vivre’u. W tym celu klasa III a zaprosiła panią Ewę z naszej szkolnej biblioteki, która to o teatrze może opowiadać godzinami…

Rozmawialiśmy o zasadach zachowania w teatrze, stosownym stroju, poznaliśmy fachową terminologię. Dowiedzieliśmy się też, jak wielu osób wspomaga proces tworzenia przedstawienia, czyli ilu ludzi musi pracować, byśmy mogli obejrzeć spektakl na deskach teatru. Pani Ewa opowiadała ciekawostki z życia teatru „od kuchni”, czyli zza kulis. Dowiedzieliśmy się też, że „budka suflera” to nie tylko współczesny zespół muzyczny. Na koniec obejrzeliśmy kilka teatralnych gadżetów oraz rozwiązaliśmy rebus. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy czwartku!

 

Archiwum aktualności