• niepodleg1
  • klasa1a

pilka

SP 42 w Białymstoku najlepsza w dziewczęcej piłce nożnej na Podlasiu

Niezwykle miło nam poinformować, że to właśnie na boisku należącym do SP42 odbył się pierwszy w naszym regionie Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt, w którym dziewczęta z SP 42 w Białymstoku zdobyły I miejsce. Zwycięzka drużyna będzie teraz reprezentować nasze województwo w rozgrywkach ogólnopolskich. Finał Wojewódzki Zorganizował Szkolny Związek Sportowy we współpracy z SP42 w Białymstoku i Urzędem Miejskim.
W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: zwycięzcy - Szkoła Podstawowa nr 42 w Białymstoku, dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy zajęły II miejsce przegrywając finałowy mecz z SP42 2:1; o miejsca na podium walczyły również drużyny z Janowa i Kleosina.
Podczas Igrzysk wybrano też najlepsze piłkarki zawodów. Najlepszą zawodniczką zaostała Karolina Szóstko z SP 42 w Białymstoku, bramkarzem rozgrywek  Magdalena Melechowicz z Kleosina, strzelcem - Paulina Zembrzycka z Piątnicy, zaś obrońcą finału została Natalia Pieszko z Janowa.
Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt odwiedził wieloletni kapitan Jagiellonii Białystok, Rafał Grzyb. Odbyły się również pokazy straży pożarnej i policji, które miały uczulić uczniów na czyhające podczas wakacji niebezpieczeństwa.