Home Page Slider

  •  
    wiosna6 
  • wiosna0
  • wiosna1a
  • wiosna4
  • wiosna5
  • sport bieg
  • 4
  • sp42zaprasza


Szlakiem Rękodzieła Ludowego

8 września uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem Rękodzieła Ludowego”.
Wędrówka pozwoliła poznać ginące rzemiosła i warsztaty twórców ludowych – kowala, garncarza, łyżkarza, tkaczki. Dzieci przyjrzały się pracy kowala, który łączy tradycję kowalstwa ludowego z artystycznym, u garncarza zobaczyły jak powstają siwaki, misy i inne gliniane naczynia. Przyjrzały się jak robi się drewniane łyżki, warząchwie i czerpaki. Zakupione łyżki i łopatki będą miłą pamiątką, ale też przydadzą się w gospodarstwie domowym.
Pogoda i humory dopisywały, a wyjazd okazał się ciekawy, pouczający i pełen emocji. Dzieci nie mogą się doczekać następnych atrakcji jakie, niewątpliwie, czekają je w kolejnych miesiącach.

Archiwum aktualności