• niepodleg1
  • klasa1aa
  • klasa1a

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

Ten dzień na długo zapadnie w pamięci pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 2018/2019. Właśnie w piątek, 12 października złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej Nr 42 im. Bł. ks. Michała Sopoćki w Białymstoku. Odbyło się to w obecności wzruszonych Rodziców, Nauczycieli oraz Dyrekcji. Wydarzenie rozpoczęło się wprowadzeniem Pocztu Flagowego i odśpiewaniem hymnu szkoły przez dziewczęta ze szkolnego chóru. Później przyszedł czas na złożenie deklaracji przez gospodarzy klas i pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor. Po ślubowaniu odbyła się krótka część artystyczna - śpiewanie piosenek i recytacja wiersza. Na koniec jeszcze pamiątkowa sesja zdjęciowa i wszyscy udali się na poczęstunek do swoich sal.
Pełnoprawnym uczniom klas: 1a, 1b i 1c oraz ich Wychowawcom: Katarzynie Terleckiej, Dorocie Łupińskiej oraz Katarzynie Witkowskiej serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów edukacyjnych.