• niepodleg1
  • klasa1a

talent

Klasa Ia Nowy Rok 2019 zaczyna od sukcesów

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Polską Spółkę Gazowniczą oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „GAZ ZIEMNY – PEWNIE I BEZPIECZNIE” Zadaniem było  przygotowanie  przez klasę wspólnej pracy – komiksu, którego motywem przewodnim było bezpieczne użytkowanie gazu ziemnego.

Oto co, 2 stycznia 2019 roku, uczniowie odczytali na stronie internetowej organizatorów:

AKTUALNOŚCI
Konkurs w ramach kampanii „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie” został rozstrzygnięty.
Do konkursu organizowanego w ramach kampanii edukacyjnej „Gaz ziemny – pewnie i bezpiecznie” zgłosiło się 51 klas ze szkół podstawowych z całej Polski. W czwartek, 13 grudnia br., odbyło się spotkanie jury, podczas którego wybrano najlepsze prace.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie komiksu, którego motywem przewodnim był temat bezpiecznego użytkowania gazu ziemnego. Zgłoszenia oceniano w podziale na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
W skład jury oceniającego prace weszły następujące osoby: Michał Śledziński, znany rysownik i twórca komiksowy, Jacek Kościuszko, reżyser i scenarzysta z Film Image, Wojciech Gaca, członek zarządu z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz Aneta Rusak, główny spec. ds. komunikacji z Polskiej Spółki Gazownictwa.
Zgodnie z powyższymi założeniami jury postanowiło nagrodzić następując prace:

Kategoria I-III
I miejsce: klasa Ia ze Szkoły Podstawowej nr 42 im. Bł. Ks. Michała Sopoćko w Białymstoku
II miejsce: klasa Ic ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdarskiego w Nowym Tomyślu
III miejsce: klasa Ia ze Szkoły Podstawowej nr 293 w Warszawie
Wyróżnienie: klasa III z Publicznej Szkoły Podstawowej „Mileszki” w Łodzi
Wyróżnienie: klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku
Wyróżnienie: klasa IIa ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku

Każdy uczeń, w nagrodę, dostał od organizatora głośniczek bluetooth.

GRATULUJEMY!