• koniecroku1
    dzsportu

Przerwa na czytanie

logonpzcz

W naszej szkole po raz pierwszy pojawiła się „Przerwa na czytanie”.
Jest to akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie wiedzieli, że będzie to zupełnie nowy sposób spędzania w szkole czasu wolnego i przygotowali się do niego należycie. Przynosili książki, z których powstały klasowe biblioteczki. W dniach 8 – 15 maja uczniowie wymieniali się na przerwach książkami i czytali. Jako, że mogli to robić w wybranych przez siebie miejscach i pozycjach, skorzystali z okazji i puścili wodze fantazji. Również biblioteka szkolna zauważyła w tym czasie wzrost czytelnictwa. Wielu uczniów stwierdziło, że mogliby w taki sposób spędzać przerwy, inni poznali lekturowe propozycje kolegów i koleżanek. Bardzo spodobała nam się akcja, która pokazuje, że czytanie jest ciekawe oraz zachęca uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym czasie.

image000000 Kopiowanie

IMG 1544 Kopiowanie