dbi1
  • 5b
  • klasa5c1

Uczniowie w roli ekspertów

Klasa piąta rozpoczęła właśnie przygodę z mitami greckimi na języku polskim. Szybko okazało sie, że kilkoro uczniów o mitologii wie więcej, niż podręcznik. Wykorzystali swoją wiedzę do przeprowadzenia lekcji dla swoich kolegów i koleżanek z klasy. Oprócz ciekawych historii i prezentacji był też quiz wiedzy i ciekawostki. Klasa 6b również wzięła na swoje barki ciężar prowadzenia lekcji. W grupach uczniowie przygotowali materiały dotyczące ważnych dla nastolatków tematów (związanych głównie ze zdrowym stylem życia oraz wpływowi grupy) i ćwiczyli trudną sztukę przekonywania i uzasadniania własnego zdania. Obie lekcje wzbudziły duże zainteresowanie, więc postanowiliśmy częściej zamieniać role w szkole.