• stworki
  • wiosnaslajder5
  • wiosnaslajder6

Wychowanie przez czytanie          WpC2018 logotyp CB v2 newsletter200

Uczniowie klasy 5A brali udział w pierwszym półroczu w programie "Wychowanie przez czytanie", stworzonym przez Fundację "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom".  Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczyciela w ramach zajęć kreatywnych uczniowie omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również tworzyli krótkie prezentacje multimedialne i filmiki przedstawiające wybrane przez siebie wartości. Pomocnikiem była książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, która prowadziła ich przez kolejne teksty o problemach rówieśników. Zapraszamy do obejrzenia filmu, będącego efektem udziału w programie.
screen przyjazn