• dk1
  • 5a
  • 7b
  • thumbnail VI A

Dobro to norma... z psem i z książką...

DSC 1011

W naszej szkole wierzymy, że czytanie ma moc terapeutyczną. Uczennice klas VI przemyślały tę sprawę i doszły do wniosku, że to nie tylko świetna terapia dla ludzi, ale również dla zwierząt! W ramach projektu “Dobro to norma – bądź normalny” dziewczęta zaprosiły do współpracy Fundację Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady i rozpoczęły cykl spotkań z psem i książką… i to książką w języku angielskim.Brzmi dziwnie? A nie powinno :)Dzięki czytaniu zwierzakom uczniowie ćwiczą czytanie i nie przejmują się tym, że ktoś je poprawi. Dodatkowo dzieci uczą się wrażliwości i empatii. Z kolei psy oswajają się z głosem człowieka i socjalizują się z nim. Wszystko w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Bez oceniania i niepotrzebnego stresu.

Psy okazały się wymarzonymi słuchaczami w międzyczasie korzystając niezliczonej ilości głasków i przytulasków :)

PS. Agata i Hania z VIb oraz Hania i Laura z VIa zachęcają do czytania zwierzakom i przypominają, że blondynek Hugo czeka na swój przyszły dom.