• niepodleg1
  • klasa1aa
  • klasa1a

Szanowni Państwo,
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 42 im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu Sztandaru Szkoły.

Sztandar jako symbol wspólnoty i tożsamości z najwyższymi wartościami, będzie chlubą i wizualną wizytówką Szkoły, podnosząc rangę wszystkich uroczystości.

Sugerowana wpłata na ten cel to 20 zł na konto Rady Rodziców, ale oczywiście mogą Państwo hojniej wesprzeć naszą inicjatywę, a nawet zostać darczyńcą lub sponsorem sztandaru.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 42

im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku

Zabawa choinkowa

Karnawałowe szaleństwo dotarło również do naszej szkoły. 9 stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w zabawie choinkowej, która odbyła się w białostockim Fikolandzie.
   Na spotkanie dzieciom wyszła Śnieżynka i Bałwan, którzy zaproponowali konkursy, quizy i zagadki. Tańcom i śpiewom nie było końca. Oprócz tego czas uprzyjemnił dzieciom cały pakiet atrakcji, było więc wspinanie się, zjeżdżanie i skakanie po rurowych zjeżdżalniach i labiryntach.
   Ukoronowaniem wspaniałej zabawy było spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu dziecku prezent. To dopiero dzień!

Klasa Ia Nowy Rok 2019 zaczyna od sukcesów

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Polską Spółkę Gazowniczą oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „GAZ ZIEMNY – PEWNIE I BEZPIECZNIE” Zadaniem było  przygotowanie  przez klasę wspólnej pracy – komiksu, którego motywem przewodnim było bezpieczne użytkowanie gazu ziemnego.

„Zaczarowana zagroda"

17 grudnia klasa IIa wzięła udział w „Gierce za cukierka”. Jest to cykliczna zabawa organizowana przez bibliotekę szkolną sprawdzająca znajomość lektur. Tym razem uczniowie zmierzyli się  z  „Zaczarowaną zagrodą” Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Świąteczna Loteria Fantowa

12 grudnia uczniowie mieli okazję wziąć udział w Świątecznej Loterii Fantowej zorganizowanej przez szkolną bibliotekę. Każdy czytelnik, który tego dnia wypożyczył książkę mógł wylosować drobny upominek. Nasi uczniowie bardzo lubią takie zabawy i chętnie w nich uczestniczą.

listy

XIX edycji Maratonu Pisania Listów

Na przełomie listopada i grudnia nasi uczniowie wzięli udział w XIX edycji Maratonu Pisania Listów zorganizowanej przez Amnesty International. Wspólnie udało nam się  napisać aż 342 listy. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do zmiany życia osób niesłusznie uwięzionych.

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

ANNA ZALEWSKA

Warszawa, 4 grudnia 2018 r.

Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,
już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.

Ulotka do pobrania

Koderzy w akcji

Godzina kodowania w SP 42 to nie lada wyzwanie. Stawili się na nie uczniowie klas I i II wraz z rodzicami. W czasie godziny musieli wykonać 7 różnych konkurencji, które obejmowały kodowanie online przy użyciu komputerów i tabletów, kodowanie offline przy pomocy kart pracy i kolorowych kubków oraz programowanie robotów.
Na szczęście mamy tak uzdolnionych uczniów i tak zaangażowanych rodziców, że wszystkim udało się zdobyć tytuł Wielkiego Kodera i otrzymać medal.
Dziękujemy nie tylko uczestnikom, ale też drużynie, która przygotowała Godzinę Kodowania, opracowała zadania i czuwała nad sprawnym przebiegiem akcji.

Przygoda ze sztuką uczniów klasy Ia

28 listopada uczniowie klasy Ia pojechali do Muzeum Okręgowego, aby uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Poznali prace artysty malarza oraz obejrzeli obrazy wyeksponowane w salach Ratusza.
Następnie wspólnie z prowadzącym zajęcia zeszli do pracowni plastycznej, gdzie mieli za zadanie skomponować pejzaż jesienny będący dopełnieniem przyklejonej na kartce papieru fotografii z jesienną aurą. Dzieci, wykonując prace wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, które odbędą się w kwietniu.

Fabryka bombek

W mroźny wieczór, 28 listopada, zaprosiliśmy rodziców i uczniowie klas IV i V na drugie warsztaty z cyklu „Rodzice ze szkołą”.
Pod okiem pani Magdaleny Nowickiej mamy Julki i Zosi tworzyliśmy świąteczne ozdoby; błyszczące bombki oraz puszyste kolorowe szyszki, które uczniowie zabrali do domu, aby ozdobić swoje świąteczne drzewka.
Wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie serdecznie dziękujemy i już czekamy na następne spotkanie z tego cyklu.
Popatrzcie, jakie piękne rzeczy wyszły spod palców zgranych rodzinnych zespołów w trakcie naszych warsztatów.

talent

Sukces w konkursie „Czy znasz twórczość…?”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy IVb Maja Walaszek zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie czytelniczym „Czy znasz twórczość…?” organizowanym w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”. Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów!

kssto1

Spotkanie autorskie

Dokładnie w połowie listopada klasa 2a wybrała się do Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku na spotkanie z autorką wielu książek dla dzieci Agnieszką Frączek. Spotkanie odbyło się w ramach 9. edycji Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Dzieci dowiedziały się skąd pisarka bierze inspiracje do swoich książek i czy napisanie książki to taka prosta sprawa. Na koniec spotkania uczniowie mieli szansę zdobyć autograf autorki, choć aby tego dokonać należało spędzić chwilę w gigantycznej kolejce.