• wirus1
  • cz2
    dbi1

Szanowni Państwo,

Wszyscy znaleźliśmy się w wyjątkowo trudnej  i niespotykanej sytuacji.
Wprowadzone w związku z tym nauczanie zdalne jest nowością nie tylko dla Państwa i naszych uczniów, ale także dla nas, nauczycieli.
Dokładamy wszelkich starań,  by edukacja w nowej odsłonie była interesująca i możliwa do zrealizowania. Staramy się, by nasza wspólna  praca nie odbywała się pod presją czasu.
Nasze działania modyfikujemy w miarę potrzeb uczniów. Rozmawiamy z nimi o tym, co możemy zrobić, by wszystko było jasne, zrozumiałe, przystępne.
Liczymy na zaangażowanie naszych uczniów, ich aktywność. To przede wszystkim będziemy doceniać i oceniać.
Bądźmy wobec siebie uczciwi – oceniając zadania domowe Waszych dzieci wierzymy, że są to prace wykonane przez nich samodzielnie lub przy Państwa niewielkim wsparciu.
Pozostańcie Państwo z nami w kontakcie.
By wszystko to, co jest przed nami, udało się  jak najlepiej, potrzebujemy Waszego współdziałania i wsparcia.
Bądźmy dla siebie życzliwi i empatyczni.
Życzę wszystkim zdrowia, wytrwałości i pozytywnych myśli.

Białystok, 1.04.2020r.
Barbara Stankiewicz

odloszenie

Kartka dla Medyka

Kochani Uczniowie i Rodzice!

Niejednokrotnie udowodniliśmy, że mamy wielkie serca.
Również w tym trudnym czasie postarajmy się przekazać dużo ciepła i życzliwości tym, którzy podczas epidemii walczą dniami i nocami o nasze zdrowie i życie.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji – Kartka dla Medyka.
Akcja polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla lekarzy, pielegniarek, pracowaników służby zdrowia.
Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni.

Kartka dla Medyka!
AKCJA TRWA!

Jak? Są trzy możliwości – wybierz dla siebie najlepszą:
1) Zdjęcia swoich kartek możecie sami umieszczać na specjalnie stworzonym do tego celu padlecie: https://padlet.com/specjalni_tik/KARTKI pod nazwą naszej szkoły! - (znajdź nazwę naszej szkoły, pod nią kliknij znak "+" i załącz swoją pracę).
2) Możecie swoje podziękowania wysłać na adres Samorządu Uczniowskiego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – wtedy my wstawimy kartki na ogólnopolski padlet.
3) Możecie również zamieścić swoje prace w komentarzach pod postem KARTKA dla MEDYKA na naszym szkolnym facebooku: https://www.facebook.com/sp42bialystok/

Pokażmy swoje wielkie serducha!

DziękujemySP42Razem online!
Pozdrawiamy,
Samorząd Uczniowski SP42

Zapraszamy do obejrzenia lekcji powtórzeniowych
przed egzaminem ósmoklasisty
nagranych przez nauczycieli naszej szkoły dla TVP3  Białystok.

tvp3

Telelekcje - tutaj
Nagrania pojawią się w tym tygodniu o godzinie 17.50.
Zachęcamy do powtarzania materiału również w tej formie

Uwaga!

TUTAJ znajdą Państwo listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym.

Prosimy Państwa, aby wypełniony i podpisany dokument złożyć w formie skanu, przesyłając go  na adres e-mail szkoły. Jeżeli nie ma takiej możliwości można to zrobić w przedsionku szkoły, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w związku z panującą epidemią. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą własnego długopisu,wypełniony i podpisany dokument proszę wrzucić do wystawionej  skrzynki. Termin składania potwierdzenia woli upływa 31.03.2020r. o godz. 15.00.

Potwierdzenie woli

Zawieszenie
zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 42 im. Bł. ks. M. Sopoćki w Białymstoku na podstawie komunikatu MEN z dnia 11.03.2020r. informuje, że od
12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone:

• 12 i 13 marca br. to dni, w których  w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla uczniów;
  • od poniedziałku, 16 do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły;
  • nauczyciele prześlą materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu;
  • od piątku, 13 marca br. do czasu zawieszenia zajęć  nie będzie funkcjonowała stołówka szkolna.

Barbara Stankiewicz

Link do komunikatu Ministra Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja

Uwaga, Obiady!

Proszę o zgłoszenie intendentce lub w sekretariacie Szkoły do godz. 800 rano 12.03.2020r (czwartek) uczniów, którzy  w tym dniu będą korzystali z obiadu.

UWAGA!!!

Informuję, że od dnia 13.03.2020r (piątek) do odwołania nie będzie obiadów w stołówce szkolnej. Wpłaty z miesiąca marca za dni niewykorzystane zostaną przeksięgowane na kolejny miesiąc żywieniowy.

W „Zaczarowanej zagrodzie”

Tym razem w zabawie z serii „Gierka za cukierka” uczniowie sprawdzili swoje wiadomości na temat lektury „Zaczarowana zagroda”. Jak zwykle dzieci popisały się znajomością treści książki. Umówiliśmy się na następne spotkanie w bibliotece szkolnej.

Gramy w warcaby

Żeby zagrać w warcaby nie potrzeba wiele. Wystarczy kilka plastikowych zakrętek i plansza. Ta rozwijająca koncentrację, cierpliwość i samodzielność w podejmowaniu decyzji gra daje  wiele radości. Klasa 3a rozkochała się w warcabach. Następnym razem może weźmiemy się za szachy…

W odwiedzinach u Anaruka

Zima w tym roku nas nie rozpieszcza. Tym chętniej, za sprawą książki „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” autorstwa Czesława Centkiewicza, wybraliśmy się w podróż na daleką północ. Wszystko, czego się dowiedzieliśmy podczas pracy z lekturą zawarliśmy w naszych pierwszych w życiu lapbookach. Oglądajcie i podziwiajcie. Jesteśmy z nich bardzo dumni!
Uwieńczeniem przygody z Anarukiem, jego rodziną oraz przyjaciółmi była wizyta w bibliotece szkolnej i sprawdzenie swojej wiedzy z lektury w grze „Gierka za cukierka”. Egzamin jak zwykle zdaliśmy na 5!!!