Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza

Our gallery

 


 


 


 


   Let’s sing

Can we learn „have got” singing? Of course, we can. Have a look and listen to how pupils from the grade IV a managed to do that.


 Nagrody i wyróżnienia
w międzyszkolnym konkursie
„Fall in love with autumn”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim z języka angielskiego „ Fall in love with autumn”.
Uczniowie klas I-III swoją miłość do jesieni wyrażali w formie plastycznej, a klasy IV - literackiej. Nagrody i wyróżnienia w konkursie trafiły do sześciu uczniów naszej szkoły. 
Gratulujemy talentów plastycznych i literackich oraz umiejętności językowych!


Bonfire Night

Klasa 7a w poznała historię angielskiego swiąta Bonfire Night. Jeden z najbardziej znanych spiskowców o imieniu Guy Fawkes już też nie jest im obcy. Zobaczcie sami, w jak kreatywny  sposób uczniowie przygotowywali jego podobiznę.

Remember, remember the fifth of November,
Gunpowder treason and plot.
We see no reason
Why gunpowder treason
Should ever be forgot!

Creative speaking

This month time for  shopping and buying tickets.  We are really proud of ourseleves. Who was the best? It’s time for your opinion.

   


   
Podsumowanie konkursu na najbardziej kreatywną flagę! 

Dziękujemy wszystkim czestnikom za chęć, zaangażowanie i kreatywność. Gratulujemy!
 

Day of Languages

Last Friday there was a very special time in our school. That day we celebrated the Day of Languages. Everything started at 8:50 in the morning. Our teachers gathered all the students in one place and the time of fun began. 
There were many competitions and quizzes. Teachers checked our spelling, grammar and pronunciation.  In one of the tasks the rules were simple: one student from each class had to randomly choose a word and then guess which country it comes from. 
Later, each class had to present one country. Students needed to say “good morning” and “goodbye” in an official language of this country. Some classes even dared to sing a song in foreign language! Classes 5c and 7a were the best! Now we can greet and sing in French, German, Swedish, Spanish, Czech and English of course.  
The last competition was tongue twisters! That was exciting! Some students were as cool as a cucumber but other was a bundle of nerves. But everybody did really well.
There were many more things to do - you can see them in our photos. Classes which were prepared for that day were class 5 c and 7 a. Congratulations
It was a very special time in our school. I loved it. Now I know more about countries, I remember their flags and I can say a few words in foreign languages. I can’t wait for the Day of Languages 2020!

   

 
 
Dzień Pustej Klasy

Pewnego pięknego piątkowego popołudnia klasa III zdecydowała, że lekcja angielskiego odbędzie się na podwórku. Tak też się stało. Uczniowie grali w wybrane przez siebie gry. Dobrze, że pamiętali, aby zabrać ze sobą swoją nauczycielkę, która czuwała, aby wszystko działo się po angielsku :)

Teens for Kids

 W raz z gorącym słońcem wróciła na angielski akcja Teens for Kids - starsi czytają młodszym. Kuba z kl. III gimnazjum przeczytał i zaprezentował młodszym kolegom i koleżankom historię o chłopcu imieniem Timothy, który w parku spotkał... rekina! Ale czy oby na pewno to prawda?
Uczniowie świetnie się bawili ozdabiając swoje teleskopy i szukając przez nie rekinów w sali. Uważajcie! There's a Shark in the Park!


Projekt na j. angielskim

Uczniowie klas III gimnazjum na swój ostatni projekt w tym roku szkolnym wybrali stworzenie własnego państwa. Pracując w grupach obmyślali między innymi, co będzie się znajdować w ich kraju, jak będzie wyglądał  i czy chcieliby tam mieszkać. Powstawało wiele nowych państw, które w czasie pracy nad zadaniem zmieniały się w wyspy, kontynenty, a nawet galaktyki.

 

 What's in the bag?

Języka angielskiego uczymy się poprzez wszystkie zmysły. W klasach IV węch i dotyk okazały się niezbędne do odgadnięcia  jakie warzywa i owoce znajdowały się w worku! Zabawa była wyśmienita!

 

Dyktando z języka angielskiego
W marcu odbyły się szkolne eliminacje do IV Dyktanda z Języka Angielskiego. Uczniami, którzy najlepiej poradzili sobie z angielską ortografią byli: Agnieszka Sural z kl. IIIa, Hubert Terpiłowski z kl. IIIb, Maurycy Bałakier VII a oraz Krystian Jaworowski VII a. 
I właśnie te osoby reprezentowały naszą szkołę 22 marca podczas etapu rejonowego IV Dyktanda z Języka Angielskiego. Wyniki już 10 kwietnia! Trzymamy kciuki!

 

Saint Patrick’s Day

Jak co roku w okolicach 17 marca nasza szkoła się „zieleni”. Uczniowie ubrani na zielono szukali złota na końcu tęczy i świętowali dzień Świętego Patryka. Podczas lekcji angielskiego rozmawiali o Irlandii, poznali historię świętego, słuchali irlandzkiej muzyki, rozwiązywali quizy. Wiedzą już jakie są najpopularniejsze legendy związane z tym świętem i nie jest im obcy Leprechaun – irlandzki skrzat. Niektórym uczniom udało się nawet skraść kilka monet z jego garnca złota. W obchody święta włączył się również Samorząd Uczniowski, który przygotował fotobudkę.Safer Internet Day

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu czwarto- i piątoklasiści na wielu lekcjach rozmawiali, jak rozważnie zachowywać się w sieci. Również na języku angielskim poruszyli ten temat.
Uczniowie klas IV ćwiczyli słownictwo związane z technologią i powtarzali konstrukcje this is/ that is. Natomiast klasy V pracowały w grupach nad projektem kodeksu mądrego użytkownika internetu.

 


 

I love my family!

Klasy IV mają już za sobą pierwsze wystąpienia publiczne po angielsku. Uczniowie przygotowali prezentacje o swoich rodzinach. Każdy, bez wyjątku, namalował lub wybrał najlepsze zdjecie najbliższych i przed całą klasą o nich opowiadał. Wszyscy przyglądali się rodzinom i słuchali z zaciekawieniem. Nikt nikomu nie przeszkadzał, ponieważ czwartoklasiści wiedzą, mówienie przez publicznością, zwłaszcza w obcym języku to poważna sprawa. Uczniowie z zadaniem poradzili sobie śpiewająco. Wspólnie też doszli do wniosku, że chociaż nasze rodziny różnią się od siebie to każdy może śmiało powiedzieć I love my family!

 


 

Yummy or yucky?
How does it taste?

Przy okazji omawiania rozdziału związanego z żywieniem klasa III postanowiła zamienić salę lekcyjną w laboratorium smaków. Na stole pojawiły się pokrojone owoce, warzywa oraz zioła. Uczniowie z zasłoniętymi oczami wąchali i smakowali jedzenia. Ich zadaniem było opisanie zapachu, smaku, aż w końcu odgadnięcie co za smakołyk trafił do ich ust... oczywiście po angielsku.

{

 


 Santa! Where are you?

Christmas Escape Room

Uczniowie klasy IIIa  musieli uwolnić Świętego Mikołaja z rąk szakolengo renifera. Aby tego dokonać wykonali szereg zadań wykorzystujących ich znajomość angielskiego oraz tradycji świętecznych krajów anglojęcycznych. Z pomocą przyszły elfy i niezawodny internet.
Mikołaj i wszystkie grzeczne dzieci są uczniom bardzo wdzięczne za uratowanie świątJ
Ho, Ho, Ho! Merry Christmas!

 esc  esc1

Teens for Kids

Teens for Kids to akcja czytania starszych młodszym w języku angielskim. Tym razem klasy IV poznały przygodę Kubusia Puchatka pt. „Windy Day”. Książkę czytały starsze koleżanki Ula i Agnieszka, które następnie z cierpliwością wyjaśniały niezrozumiałe słowa. Czwartoklasiści słuchali z uwaga i skupieniem. Po zapoznaniu się z historią, uczniowie wykonali ćwiczenia utrwalające słownictwo odnośnie pór roku oraz pogody.
Escape Room

Uczniowie wiedzą, że język angielski jest bardzo potrzebny z życiu. Nie wiedzieli jednak, że jego znajomość przyda im się również, aby wydostać się z sali pewnego listopadowego wieczoru.

Podczas nocowania w szkole gimnazjalna klasa III A najpierw dzielnie pracowała nad projektami e-Twinning, a następnie wzięła udział w zabawie Escape Room. Uczniowie musieli wykorzystać znajomość języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych. Przy okazji zdobyli informacje odnośnie świętowania i historii popularnego święta Halloween.

 


 

European Day of Languages
26 September

Language Week, 24.09.2018 - 30.09.2018, Bialystok, Poland European Language Week we celebrated attending a lot of activities: - Each class prepared posters about different European countries; - We took part in the quizzes about different languages and countries; - We even decided to film how many languages we know in our school and it seems that we know a lot of them. See more watching our film and looking at our photos.

  

 Album zdjęć 


Let's sing together

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Polak biorą udział w międzynarodowym projekcie "Let's sing together" na platformie eTwinning. Od kilku miesięcy współpracują z kolegami z Włoch, Turcji, Cypru, Ukrainy i Hiszpanii nad piosenkami w języku angielskim i rodzimym. Uczestnicy projektu wspólnie ustalili tematykę piosenek, stworzyli i wybrali logo projektu, opracowali wirtualne wizytówki grup i odbyli kilka wideokonferencji, poznając siebie nawzajem. Projekt niebawem się zakończy, więc w ostatnim tygodniu nasi uczniowie połączyli się przez Skype z uczniami z Włoch i poznawali muzykę partnerskiego kraju. Włosi zaśpiewali nam "Volare", a my im..."Szła dzieweczka do laseczka". Poznaliśmy też napisane przez uczniów piosenki. Zaraz potem kręciliśmy teledysk do naszej piosenki. Nie możemy się już doczekać jego premiery. Przedsmak można zobaczyć na zdjęciach i filmie.


Tea Time!

Skąd pochodzi herbata? Dlaczego jest tak popularna w Wielkiej Brytanii? Czy naprawdę z mlekiem smakuje lepiej? Czym się różni low tea od high tea oraz cup od mug? A jak należy trzymać filiżankę? I co to są scones?!
Na te i wiele innych pytań nasi gimnazjaliści znaleźli odpowiedzi podczas lekcji kulturowych. Z kubkiem herbaty w ręku uczniowie słuchali, oglądali i rozmawiali na temat najpopularniejszego napoju w Wielkiej Brytanii.   


Teens for Kids

 Pod takim tytułem odbywa się w naszej szkole akcja czytania starszych koleżanek i kolegów młodszym. Tym razem uczniowie kl. IV a i IV b poznali historię „Shark in the Park”, którą przeczytały w języku angielskim Magda, Karolina i Wiktoria. Po przeczytaniu opowiadania przyszedł czas na zadania związane z lekturą, które wywołały wiele emocji. Jak widać czytanie może naprawdę być niesamowitą przygodą, tym bardziej w języku angielskim. 

A więc do dzieła…

 


 

 Train Your Brain part 1

5 godzin angielskiego w tygodniu w klasach IV to i tak za mało dla naszych uczniów. Dlatego mamy mnóstwo zajęć pozalekcyjnych, które ćwiczą różne umiejętności. Na przykład na zajęciach pozalekcyjnych Train Your Brain trenujemy... nasze mózgi. Łączymy naukę z zabawą i możmy tak się bawić non stop. Podczas Train Your Brain ćwiczymy gramatykę, słownictwo, mówienie, ale również spostrzegawczość, szybkość i kojarzenie faktów. Gramy, śpiewamy, rysujemy i co nam tylko przyjdzie do głowy....byle po angielsku, ale wcale nam to nie przeszkadza. 


 Angielski w klasach IV

Co można robić w IV klasie mając aż 5 godzin angielskiego? Odpowiedź jest bardzo prosta: uczyć się angielskiego na różne sposoby. Na naszych lekcjach bawimy się, gramy, tańczymy i śpiewamy, próbujemy rozwiązywać zagadki detektywistyczne, zamieniamy się z nauczycielem na role, ćwiczymy, ćwiczymy i ćwiczymy spędzając przy tym miło czas.
 Ekologia po angielsku

Światowy Dzień Ochrony Środowiska jest jednym z najstarszych świąt ekologicznych - został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach, także w Polsce.  W naszej szkole co roku na przełomie maja i czerwca na lekcjach językach angielskiego mówimy o problemach ekologicznych, utrwalamy słownictwo z zakresu ekologii, debatujemy, tworzymy plakaty o ochronie środowiska i  realizujemy różne projekty.

eko

 


 

Greek wishes

Christmas is a special and unique time for everybody. For us also. This year we are taking part in e-twinning project and during lessons we are writing letters and making postcards to friends from Greece. They also sent us handmaking, beautiful postcards and letters.


Our English lessons


 Week with Hanna

This week, on Monday a special guest-a student from Tajwan came to us. Her name was Hannah. First, she told us about her country and interests. On Tuesday she showed us a presentation about Chinese New Year. We found out that in China, New Year lasts 23 days. Chinese people celebrate this festivity very loud. They organize Dragons dances and fireworks shows. At this time red colour is very popular. Next day we told Hannah about interesting places in Poland where she should go. We also presented her our Polish food and traditional dishes. On Thursday she showed us a presentation about school in Vietnam. We learned a lot of interesting things. We saw, that their system of education is different than ours. Students in Vietnam have one hour to eat lunch and after that they sleep. Even if they are in high school! On the last day of her visit we had a picnic. We were divided into 3 groups. First group had to write postcards to Hannah. The second group made posters about Vietnam. The last group had to make Chinese dictionaries. After that we draw dragons and made lanterns. We also had an interview with her. At the end of our lessons she got a present from us and we said goodbye to Hanna.. Her visit was a really interesting experience. We hope that one day we will meet her again as well as we will have a chance to have lessons with the students from other countries. Thanks to that we can practice our English and learn a lot about other culture.

Natalia Łukaszewicz- class IIa

 


 

Preliminaries to District English Dictation


 Amazing visit

 On Wednesday,13th of January 2016 class 1c had a big surprise. When the school bell rang we went to our classroom and saw that some people are waiting for us. This was really amazing because they were not from Poland but from Spain!!!. They were from students exchange and they were visiting our school. Thanks to them we saw an interesting presentation about Spain. We learnt about their culture, history and they also showed us many awesome places which are worth seeing in their beautiful country. After this presentation we were talking to Spanish students (of course it was possible only thanks to our English teacher who helped us to talk to them). At the end we were supposed to do a quiz. Their were asking questions and when somebody knew the answer they gave him or her a candy :). It was a great fun, we really like that kind of classes :) I stayed after the lesson , took some photos with our Spanish friends and at the end I've asked them a question: " Who is the best football player : Messi, Ronaldo or Lewandowski? I hope that in the future I will be able to visit Spain - a home country of hot rhythms and my favourite sport-football.

Jacob Wyrwa-class IC

 


 From September to December


 Writing can be easy

Pisanie wypracowań wbrew pozorom może być łatwe i przyjemne, o czym przekonaliśmy się na lekcjach języka angielskiego. Pracując w grupach stworzyliśmy niesamowite historie wykorzystując do tego czasy przeszłe. Okazało się, że jesteśmy w stanie stworzyć niesamowite historie, a przy tym świetnie się bawić i uczyć zarazem.

 


 


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Archiwum aktualności