• stworki

04.06.2020r.

Świąteczna Loteria Fantowa 2019

biblioteka

Grudzień to czas prezentów. My również postanowiłyśmy obdarować naszych kochanych czytelników. Jak co roku zorganizowałyśmy w bibliotece „Świąteczną Loterię Fantową”. Bawiło się z nami 264 uczniów.

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

biblioteka

W tym miłym dniu uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi misiami zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Czekały tam na nie dwa urocze misie Tosia i Tolek, które pomogły nauczycielowi bibliotekarzowi w przeprowadzeniu zajęć biblioterapeutycznych. Dzieci miały okazję wysłuchać książki „Kubuś Puchatek i przyjaciele” i dowiedzieć się na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Już od 19 lat z inicjatywy Polskiej Izby Książki w naszym kraju obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Aby dotrzeć do każdego czytelnika z klas 1-3 postanowiłyśmy zorganizować w naszej szkole Tydzień Głośnego Czytania. Dzieci miały okazję wysłuchać książek Katarzyny Janowicz-Timofiejew „Stara komoda ciotki Aldony”oraz „O Antolce, co zimy nie lubiła”. Żeby uczniowie mogli lepiej  przyswoić treść czytanych opowieści, przygotowałyśmy prezentacje multimedialne.

Spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci

biblioteka

15 października 2019r uczniowie klasy IVa byli na wyjątkowym spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Tyszką – pisarką książek dla dzieci, na którym nie zabrakło informacji o autorce, jej warsztacie pracy, ciekawostek na temat całej kociej serii oraz pomysłach na nowe książki. Rozmawialiśmy także o tym, dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. Autorka odpowiedziała na wszystkie pytania, rozdała autografy i podpisała książki. W części warsztatowej zamieniliśmy się w prawdziwych twórców!

Gierka za cukierka - kontynuacja akcji

Wychodząc naprzeciw ambicjom i zapotrzebowaniu młodych czytelników w bibliotece, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, zorganizowano konkurs wiedzy z lektury. Tym razem uczniowie klasy 2 b zmierzyli się z treścią książki „Zaczarowana zagroda”. Jak zwykle milusińscy egzamin zdali doskonale!!!

Narodowe Czytanie 2019

biblioteka

Narodowe Czytanie 2019 za nami. Kolejny raz na początku września wzięliśmy udział w akcji ogólnopolskiego czytania, której patronuje Para Prezydencka. Tym razem w menu pojawiły się perły nowelistyki polskiej, zaś naszym daniem głównym był utwór Brunona Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków". Został on odczytany przez Panią Dyrektor i nauczycieli naszej szkoły. W ten sposób rozpoczęliśmy działania promujące czytelnictwo.

Zaczarowana zagroda

17 grudnia klasa IIa wzięła udział w „Gierce za cukierka”. Jest to cykliczna zabawa organizowana przez bibliotekę szkolną sprawdzająca znajomość lektur. Tym razem uczniowie zmierzyli się  z  „Zaczarowaną zagrodą” Aliny i Czesława Centkiewiczów.