Home Page Slider

  •  
    KartkadlaMedyka 
  • zycz4
  • zycz2
  • wirus1
  • wirus3
  • sztand
  • 4
  • sp42zaprasza

Godziny pracy biblioteki

 

mgr Ewa Dmitruk
mgr Małgorzata Znorko
zapraszają

Poniedziałek
8:00 - 15:20
Wtorek
8:00 - 14:30
Środa
8:00 - 15:20
Czwartek
8:00 - 14:00
Piątek
8:00 - 14:00
   

Świąteczna Loteria Fantowa 2019


biblioteka

Grudzień to czas prezentów. My również postanowiłyśmy obdarować naszych kochanych czytelników. Jak co roku zorganizowałyśmy w bibliotece „Świąteczną Loterię Fantową”. Bawiło się z nami 264 uczniów.

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

 

biblioteka

W tym miłym dniu uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi misiami zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Czekały tam na nie dwa urocze misie Tosia i Tolek, które pomogły nauczycielowi bibliotekarzowi w przeprowadzeniu zajęć biblioterapeutycznych. Dzieci miały okazję wysłuchać książki „Kubuś Puchatek i przyjaciele” i dowiedzieć się na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

 

biblioteka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Już od 19 lat z inicjatywy Polskiej Izby Książki w naszym kraju obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Aby dotrzeć do każdego czytelnika z klas 1-3 postanowiłyśmy zorganizować w naszej szkole Tydzień Głośnego Czytania. Dzieci miały okazję wysłuchać książek Katarzyny Janowicz-Timofiejew „Stara komoda ciotki Aldony”oraz „O Antolce, co zimy nie lubiła”. Żeby uczniowie mogli lepiej  przyswoić treść czytanych opowieści, przygotowałyśmy prezentacje multimedialne.

 

Spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci

 

biblioteka

15 października 2019r uczniowie klasy IVa byli na wyjątkowym spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Tyszką – pisarką książek dla dzieci, na którym nie zabrakło informacji o autorce, jej warsztacie pracy, ciekawostek na temat całej kociej serii oraz pomysłach na nowe książki. Rozmawialiśmy także o tym, dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. Autorka odpowiedziała na wszystkie pytania, rozdała autografy i podpisała książki. W części warsztatowej zamieniliśmy się w prawdziwych twórców!

Narodowe Czytanie 2019

 

biblioteka

Narodowe Czytanie 2019 za nami. Kolejny raz na początku września wzięliśmy udział w akcji ogólnopolskiego czytania, której patronuje Para Prezydencka. Tym razem w menu pojawiły się perły nowelistyki polskiej, zaś naszym daniem głównym był utwór Brunona Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków". Został on odczytany przez Panią Dyrektor i nauczycieli naszej szkoły. W ten sposób rozpoczęliśmy działania promujące czytelnictwo.Gierka za cukierka - kontynuacja akcji


Wychodząc naprzeciw ambicjom i zapotrzebowaniu młodych czytelników w bibliotece, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, zorganizowano konkurs wiedzy z lektury. Tym razem uczniowie klasy 2 b zmierzyli się z treścią książki „Zaczarowana zagroda”. Jak zwykle milusińscy egzamin zdali doskonale!!!

Zaczarowana zagroda


17 grudnia klasa IIa wzięła udział w „Gierce za cukierka”. Jest to cykliczna zabawa organizowana przez bibliotekę szkolną sprawdzająca znajomość lektur. Tym razem uczniowie zmierzyli się  z  „Zaczarowaną zagrodą” Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Symbole Narodowe

 

Z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę biblioteka szkolna przygotowała wystawkę na temat Polskich Symboli Narodowych. Dodatkowo uczniowie mogą rozwiązać konkurs pod hasłem „Co wiesz na temat Polskich Symboli Narodowych?”.

 

Archiwum aktualności