• talent

mgr Ewa Dmitruk
mgr Małgorzata Znorko
zapraszają

Spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci

biblioteka

15 października 2019r uczniowie klasy IVa byli na wyjątkowym spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Tyszką – pisarką książek dla dzieci, na którym nie zabrakło informacji o autorce, jej warsztacie pracy, ciekawostek na temat całej kociej serii oraz pomysłach na nowe książki. Rozmawialiśmy także o tym, dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. Autorka odpowiedziała na wszystkie pytania, rozdała autografy i podpisała książki. W części warsztatowej zamieniliśmy się w prawdziwych twórców!

Narodowe Czytanie 2019

biblioteka

Narodowe Czytanie 2019 za nami. Kolejny raz na początku września wzięliśmy udział w akcji ogólnopolskiego czytania, której patronuje Para Prezydencka. Tym razem w menu pojawiły się perły nowelistyki polskiej, zaś naszym daniem głównym był utwór Brunona Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków". Został on odczytany przez Panią Dyrektor i nauczycieli naszej szkoły. W ten sposób rozpoczęliśmy działania promujące czytelnictwo.

Gierka za cukierka - kontynuacja akcji

Wychodząc naprzeciw ambicjom i zapotrzebowaniu młodych czytelników w bibliotece, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, zorganizowano konkurs wiedzy z lektury. Tym razem uczniowie klasy 2 b zmierzyli się z treścią książki „Zaczarowana zagroda”. Jak zwykle milusińscy egzamin zdali doskonale!!!

Zaczarowana zagroda

17 grudnia klasa IIa wzięła udział w „Gierce za cukierka”. Jest to cykliczna zabawa organizowana przez bibliotekę szkolną sprawdzająca znajomość lektur. Tym razem uczniowie zmierzyli się  z  „Zaczarowaną zagrodą” Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Symbole Narodowe

Z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę biblioteka szkolna przygotowała wystawkę na temat Polskich Symboli Narodowych. Dodatkowo uczniowie mogą rozwiązać konkurs pod hasłem „Co wiesz na temat Polskich Symboli Narodowych?”.