dyskot

mgr Ewa Dmitruk
mgr Małgorzata Znorko
zapraszają

Gierka za cukierka - kontynuacja akcji

Wychodząc naprzeciw ambicjom i zapotrzebowaniu młodych czytelników w bibliotece, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, zorganizowano konkurs wiedzy z lektury. Tym razem uczniowie klasy 2 b zmierzyli się z treścią książki „Zaczarowana zagroda”. Jak zwykle milusińscy egzamin zdali doskonale!!!

Sentymentalna podróż do międzywojennej Polski

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy aktywnym udziałem w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W roli lektorów wystąpili pani Wicedyrektor Halina Arciszewska oraz nauczyciele bibliotekarze.
       Chociaż lektura to dosyć odległa czasowo, uczniowie SP42 ze skupieniem i zainteresowaniem wysłuchali najsłynniejszego fragmentu tegoż dzieła, czyli opowieści Seweryna Baryki o szklanych domach.
     Ta ogólnopolska akcja, zorganizowana przez bibliotekę we współpracy z Samorządem Uczniowskim i nauczycielami języka polskiego, po raz kolejny zainaugurowała czytelnicze działania w nowym roku szkolnym w naszej szkole.

20180910 10540220180910 12524620180910 110323

Symbole Narodowe

Z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę biblioteka szkolna przygotowała wystawkę na temat Polskich Symboli Narodowych. Dodatkowo uczniowie mogą rozwiązać konkurs pod hasłem „Co wiesz na temat Polskich Symboli Narodowych?”.

Gierka za cukierka

Pierwszakom bardzo spodobała się zabawa „Gierka za cukierka”. Nie mogąc doczekać się kolejnej edycji ciągle nas pytały, kiedy będzie kolejne spotkanie z lekturą. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom postanowiłyśmy przygotować grę na temat kolejnej książki. Tym razem uczniowie zmierzyli się z przygodami głównego bohatera opowieści Siergieja Michałkowa „Nie płacz koziołku”. Wszystkie dzieci, po raz kolejny, śpiewająco zdały ten egzamin!

Powiew wiosny w bibliotece!

Wiosną wszystko budzi się do życia, więc i w naszej bibliotece ruch od rana. 8 maja odbyła się Wiosenna Loteria Fantowa. Wypożyczenie książki tego dnia gwarantowało udział w losowaniu nagród. Wszystkie losy były pełne, więc każdy wygrywał. Akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że ściągnęła do biblioteki nie tylko tłumy uczniów, ale również nauczycieli. Pobiliśmy w tym dniu rekordy czytelnictwa, a każdy młody czytelnik wyszedł z prezentem z dłoni, uśmiechem na twarzy i książką pod pachą!