• slajderdp

mgr Małgorzata Znorko
zapraszają

Gierka za cukierka

Pierwszakom bardzo spodobała się zabawa „Gierka za cukierka”. Nie mogąc doczekać się kolejnej edycji ciągle nas pytały, kiedy będzie kolejne spotkanie z lekturą. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom postanowiłyśmy przygotować grę na temat kolejnej książki. Tym razem uczniowie zmierzyli się z przygodami głównego bohatera opowieści Siergieja Michałkowa „Nie płacz koziołku”. Wszystkie dzieci, po raz kolejny, śpiewająco zdały ten egzamin!

Powiew wiosny w bibliotece!

Wiosną wszystko budzi się do życia, więc i w naszej bibliotece ruch od rana. 8 maja odbyła się Wiosenna Loteria Fantowa. Wypożyczenie książki tego dnia gwarantowało udział w losowaniu nagród. Wszystkie losy były pełne, więc każdy wygrywał. Akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że ściągnęła do biblioteki nie tylko tłumy uczniów, ale również nauczycieli. Pobiliśmy w tym dniu rekordy czytelnictwa, a każdy młody czytelnik wyszedł z prezentem z dłoni, uśmiechem na twarzy i książką pod pachą!

Pasowanie na czytelnika

Nasze pierwszaki nareszcie zostały pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki! A to za sprawą uroczystego pasowania na czytelnika, które odbyło się w zeszłym tygodniu. Z tej okazji dzieci zostały zaproszone bo biblioteki, gdzie czekały już na nie baśniowe postacie. Kot w butach i Książka mieli dla naszych milusińskich mnóstwo niespodzianek i atrakcji czytelniczych. Każdy uczeń po uroczystym przyrzeczeniu i pasowaniu otrzymał pamiątkowy dyplom i oryginalną zakładkę do książki.

Podsumowanie lektury

Nietypową  formą podsumowania omawiania lektury pt.„Tomek w krainie kangurów” był udział klasy Va w konkursie czytelniczym. Uczniowie rozwiązując zadania, wykazali się znajomością treści i problematyki utworu. Odbiegały one formą od klasycznego testu, gdyż dzieci musiały zmierzyć się z krzyżówką, quizem i rebusami. Tego rodzaju sposób sprawdzenia wiedzy bardzo przypadł im do gustu i sprawił ogromną satysfakcję!

Pisanki, kraszanki, wyrywanki

Tradycją naszej szkoły stał się udział w Podlaskim Konkursie Plastycznym „Pisanki, kraszanki, wyrywanki”. W tym roku do pracy zachęciłyśmy naszych najmłodszych uczniów. Po wielu dniach przygotowań powstały piękne prace.

A oto ich galeria:

Zakładka za książkę

Biblioteka szkolna włączyła się w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Przez cały tydzień każdy czytelnik, który wypożyczył książkę polskiego autora mógł wybrać sobie ręcznie zrobioną zakładkę do książki. Chętnych, jak zwykle, nie brakowało!

Gierka za cukierka

Sprawdzenie znajomości treści lektury „Baśń o dwunastu miesiącach” zapoczątkowała w naszej szkole cykl konkursów czytelniczych pod hasłem „Gierka za cukierka”. Tym razem do biblioteki zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych. Każde dziecko otrzymało cukierka za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytanie. Wszyscy dobrze się bawili!