• 1klc
  • tlo1
  • dk2

Weź oddech w Białymstoku

Nasza szkoła zaangażowała się bardzo w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej 2019 - uczniowie klasy 6B, biorący udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Weź oddech w Białymstoku", napisali słowa do piosenki, w której wypowiedzieli swoje uczucia, związane z potrzebą zaangażowania się w działanie na rzecz czystego powietrza w Białymstoku. Udział w zajęciach związanych z tematyką niskiej emicji zaowocował sporą wiedzą szóstoklasistów, którzy potrafiliby znajomością faktów zawstydzić niejednego dorosłego. Zaangażowanie w temat wyrazili testem piosenki (autorami słów są Nela Buńko i Darek Osmólski), muzykę zaś napisała p. Katarzyna Polak - jeden z opiekunów projektu, twórczym działaniom uczniów zaś gorąco kibicowała p. Weronika Włostowska-Zdanowicz, wychowawczyni klasy 6B i drugi opiekun projektu, nadzorujący większość działań uczniów. Zapraszamy do wysłuchania nagrania spontanicznego występu uczniów.

wezoddech