Home Page Slider

 • Wakacje
 • dzieci1
   
   
   
 • dzieci1a
   
   
   
 • dzieci1b
   
   
   
 • dzieci1c
   
   
   
 • dzieci1d
   
   
   
 • dzieci1e
   
   
   
 • klasa 1g
   
   
   
 • dzieci1f
   
   
   
 • sp42zaprasza
   
   
   

Chór szkolny "Gaudeamus"

chorChór istnieje od października 2007 r. a jego skład zmienia się rokrocznie. W zajęciach uczestniczą uczniowie SP nr 42 i gimnazjum.
Celem prowadzonych zajęć jest kształcenie umiejętności wokalnych i wrażliwości muzycznej dzieci. Wspólna praca sprzyja nawiązywaniu przyjaźni, kształci umiejętność pracy w grupie, uczy odpowiedzialności i dostarcza radości ze wspólnego śpiewania. Dzieci mają też możliwość zaprezentowania swych umiejętności na uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych.
Pierwszy koncert chóru miał miejsce już w grudniu 2007 r. Okazją była Wigilia zorganizowana dla nauczycieli i pracowników szkoły. Co roku chór uświetnia uroczystości szkolne takie jak np. Dzień Patrona Szkoły i Edukacji Narodowej, Wigilię, zakończenie roku, Święto Odzyskania Niepodległości, Konstytucji 3 Maja i inne.
Jesteś zainteresowany śpiewaniem? A może od dawna marzysz o tym, żeby pięknie śpiewać, ale boisz się, że się nie nadajesz? Nie obawiaj się - przyjdź do nas na próbę i ucz się razem z nami! Nie będziemy Cię egzaminować. Wiemy z własnego doświadczenia, że wystarczy trochę pracy i każdy może nauczyć się ładnie śpiewać. Wszystko, czego potrzeba, to dobre chęci!

Zapraszamy serdecznie!


Archiwum aktualności