Home Page Slider

  •  
    wiosna6 
  • wiosna0
  • wiosna1a
  • wiosna4
  • wiosna5
  • sport bieg
  • 4
  • sp42zaprasza

 

zebrania


Zapraszamy na zebrania dotyczące bezpieczeństwa w szkole,
które odbędą się 29 maja o godz. 17.00

 

Przerwa na czytanie

        W naszej szkole po raz pierwszy pojawiła się „Przerwa na czytanie”. Jest to akcja realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie wiedzieli, że będzie to zupełnie nowy sposób spędzania w szkole czasu wolnego i przygotowali się do niego należycie. Przynosili książki, z których powstały klasowe biblioteczki. W dniach 8 – 15 maja uczniowie wymieniali się na przerwach książkami i czytali. Jako, że mogli to robić w wybranych przez siebie miejscach i pozycjach, skorzystali z okazji i puścili wodze fantazji. Również biblioteka szkolna zauważyła w tym czasie wzrost czytelnictwa. Wielu uczniów stwierdziło, że mogliby w taki sposób spędzać przerwy, inni poznali lekturowe propozycje kolegów i koleżanek. Bardzo spodobała nam się akcja, która pokazuje, że czytanie jest ciekawe oraz zachęca uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym czasie.

             image000000 KopiowanieIMG 1544 KopiowanieIMG 20190515 074415 Kopiowanie


Wiosenna Loteria Fantowa

Ci, którzy czytają - wygrywają! Przekonać się o tym mogli uczniowie, którzy 10 maja przyszli do biblioteki szkolnej i wypożyczyli książkę. Dzięki temu mogli wziąć udział w bezpłatnej loterii fantowej. Każdy los wygrywał. Uczniowie wypożyczając książki świetnie się bawili. 

 

logo1

IV Dni Patronalne Miasta Białegostoku

„Otwarte serce”

Ogólnopolski Konkurs 
Twórczości Dzieci i Młodzieży
poświęcony postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki - patrona Miasta Białegostoku

Regulamin

 znak  Zasady efektywnej komunikacji 
Rodzic - Dziecko


Pobierz

 

talent

FROHE OSTERN - OSTERKARTEN

Gratulacje dla Klaudii Klim, której praca zdobyła wyróżnienie
w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
„FROHE OSTERN - OSTERKARTEN”
w kategorii szkół gimnazjalnych. 

 

bartek

 

logo

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Z radością informujemy, że od 5 kwietnia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. nasza szkoła będzie realizować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W ramach programu szkoła zakupi lektury i nowości wydawnicze do szkolnej biblioteki. W związku z tym zaproszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wpisywania swoich propozycji tytułów książek do zakupienia.

Lista do uzupełniania online

Archiwum aktualności