Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza

 

HARRY POTTER I WIĘZIEŃ AZKABANU 

Maja, klasa VIb - SP 42 Białystok
 
        „Harry Potter i Więzień Azkabanu” to trzecia część przygód Harry’ego Pottera – nastoletniego czarodzieja. Tym razem chłopak zmierzy się z kolejnym wyzwaniem i pozna mroczną prawdę na temat wydarzeń z przeszłości.
       Harry, jak co roku, udaje się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, jednak teraz nie czuje się tam bezpiecznie. Wie, że na wolności grasuje morderca Syriusz Black, który chce go zabić. Na szczęście główny bohater zawsze może liczyć na pomoc swoich najlepszych przyjaciół – Rona Weasleya i Hermiony Granger. Trio próbuje dowiedzieć się więcej o wcześniejszym życiu Blacka, dzięki czemu odkrywa jego powiązanie z rodziną Potterów. Pod koniec roku naszych bohaterów spotyka szalona i niebezpieczna przygoda, w czasie której rozszyfrowują prawdziwy bieg zdarzeń z przeszłości oraz poznają sekret ich nauczyciela obrony przed czarną magią.
      Uwielbiam całą serię książek o młodym czarodzieju, jednak ten tom jest moim ulubionym. Harry przeżywa w nim świetną przygodę, w czasie której jest masa nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz dużo ciekawych i rozbudowanych wątków z przeszłości jego bliskich.
 

Archiwum aktualności