Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza


STO GODZIN NOCY

Maja, klasa VIb Szkoła Podstawowa nr 42 w Białymstoku

Książkę „Sto godzin nocy” Anny Woltz dostałam jako prezent pod choinkę. Od razu przeczytałam opis zamieszczony z tyłu okładki. Zaciekawił mnie, ponieważ akcja powieści rozgrywa się  głównie w Nowym Jorku, czyli jednym z moich ulubionych miast.

Wydarzenia dzieją się we współczesnym Amsterdamie i jak wspomniałam wcześniej w Nowym Jorku. Główną bohaterką jest czternastoletnia Emilia December de Wit. Mieszka ona razem z tatą nauczycielem i matką artystką w Amsterdamie.

Pewnego dnia wybucha skandal związany z jej ojcem oraz pewną uczennicą. Emilia jest przez to wyzywana i dostaje anonimowe groźby. Czuje, że runął cały jej świat. Postanawia ukraść kartę kredytową swojego taty i uciec do Nowego Jorku. Poznaje tam nowych ludzi i musi zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, np. huraganem. Uczy się samodzielności, radzenia sobie z trudnościami losu. Dzięki wyjazdowi zdobywa nowych przyjaciół.

Książka ta podoba mi się, ponieważ jest umiejscowiona w realnych wydarzeniach. Porusza problemy współczesnych nastolatków. Lubię w głównej bohaterce to, że jest oryginalna, odważna i daje radę w trudnych sytuacjach. Do gustu nie przypadło mi jedynie zakończenie, ponieważ główne problemy zostały rozwiązane i trudno byłoby kontynuować przygody Emilii.

Polecam tę powieść młodym osobom, które lubią czytać i chcą być zaskoczone nieprzewidywalnymi wyborami bohaterów.

Archiwum aktualności