• szkola2
  • klasa 1g
  • dzieci1f

Dzień jeża

Jeż to gatunek ginący. Pamiętając o tym sympatycznym zwierzątku obchodzimy w listopadzie jego dzień. Dnia 08.11.2017r w naszej szkole z okazji Dnia Jeża klasy 1-3
i 4-6 na zajęciach plastycznych zrobiły wielkie, kolorowe jeże klasowe.
Oczywiście z ekologicznych materiałów.
Podczas ich tworzenia było dużo śmiechu, radości i zabawy. Klasy tak zaangażowały się przy wykonywaniu prac, że po skończonej pracy nadały jeżykom imiona. Każda praca została powieszona przed salą, tak, aby dzieci każdego dnia witał uśmiechnięty przyjaciel.
Dziękujemy za zaangażowanie Paniom z edukacji wczesnoszkolnej oraz Pani Izabeli Danilewskiej.
PS. Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Ale my oczywiście pamiętamy o nich.