Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza


Dzień w muzeum

W końcu listopada klasa III C PG (piłkarki i piłkarze nożni), odwiedziła Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego. Główne punkty programu wizyty to zwiedzanie wystawy, przybliżenie postaci patrona muzeum, rzeźbiarza Alfonsa Karnego, poznawanie tajników rzeźbiarstwa oraz lekcja interaktywna z wykorzystaniem gliny.
Każdy z jej uczestników miał szansę własnoręcznie „wyrzeźbić” dowolną formę przestrzenną. Uczniowie z chęcią zaangażowali się w proces twórczy, a ich kreatywność, różnorodność form i treści, zaskoczyła nawet pracowników muzeum.
Warto zauważyć, że Muzeum Rzeźby było ostatnią placówką muzealną w Białymstoku, której uczniowie jeszcze nie odwiedzili. W tej chwili znają już je wszystkie.

Archiwum aktualności