• szkola2
  • dzieci1f

Niesamowite wrażenia w Centrum Kopernika w Warszawie

W piątek 1 grudnia klasy IIa, IIb i IId wyruszyły na podbój Centrum Kopernika
w Warszawie. Spędziliśmy kilka godzin doświadczając fizyki, chemii, matematyki, biologii
i geografii. Badaliśmy poziom wody w naszym organizmie, sprawdzaliśmy najcieplejsze
i najzimniejsze partie naszego ciała i pierwiastki wchodzące w jego skład. Zrobiliśmy mnóstwo doświadczeń fizycznych i chemicznych. Badaliśmy świat przyrody. Obserwowaliśmy zmiany klimatyczne, epokę zlodowacenia a na koniec po obiedzie wylądowaliśmy na Marsie. W planetarium obejrzeliśmy seans 3D „Astronauta”, dzięki któremu przenieśliśmy się w kosmos i poznaliśmy specyfikę pracy astronauty. Po seansie jednogłośnie stwierdziliśmy, że nikt z nas nie chce pracować w tym zawodzie, bo nikt nie marzy o zaniku mięśni i utracie wapnia w kościach w niesamowitym tempie. A dlaczego-dowiedzcie się sami, wybierając się na seans do Planetarium w Centrum Kopernika.