Home Page Slider

  • pisanki
  • klasa3a
  • 1awiosna
  • 1bwiosna
  • 1cwiosna
  • 3bwiosna
  • sp42zaprasza

24 maja nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 42 w Białymstoku wzięli udział w VIII Konferencji „Podlaska Platforma Edukacyjna i współczesne trendy w e-edukacji” nie tylko jako uczestnicy, ale też autorzy warsztatów adresowanych do nauczycieli województwa podlaskiego. Dodatkowo dwie nauczycielki SP42 – p. Barbara Kołcz i p. Katarzyna Polak – zostały wyróżnione w środowisku edukacyjnym za wykorzystanie nowoczesnych technologii i dzielenie się wiedzą, zaś p. Katarzyna Polak zdobyła III miejsce w konkursie Podlaskiej Platformy Edukacyjnej „Materiały edukacyjne w pracy nowatorskiego nauczyciela”. W drugiej części konferencji, w sesji warsztatowej nasi nauczyciele prowadzili szkolenia z zakresu stosowania nowoczesnych technologii. 

Panie Barbara Kołcz i Joanna Omieliańczyk  poprowadziły warsztaty „Kosmiczna przygoda z kodowaniem online i offline. Świat puzzli Scottie Go wstępem do programowania na różnych przedmiotach”, zaś pani Katarzyna Polak dzieliła się doświadczeniem w trakcie warsztatów „TIKowanie na Humanie. Wirtualna podróż humanisty, czyli łączenie narzędzi online i offline na przedmiotach humanistycznych”. 

Nasza szkoła wyjątkowo czynnie włączyła się w działania związane z udziałem w rządowym programie Aktywna Tablica. Poza stosowaniem technologii na zajęciach szkolnych zorganizowaliśmy konferencję metodyczną „Kreatywność online i offline” i przeprowadziliśmy lekcje otwarte z zastosowaniem TIK. Sukcesy naszych nauczycieli potwierdziły, że jesteśmy szkoła nowoczesną, wykorzystujemy najnowsze trendy cyfryzacji, nowe technologie, dzielimy się swoim doświadczeniem i uczymy z pasją godną naśladowania. Dziękujemy za dostrzeżenie i docenienie naszej pracy. Pełną relację z Konferencji można znaleźć na stronie 

 https://crtd.wrotapodlasia.pl/pl/aktualnosciiwydarzenia_1/woswiacie/podlaska-platforma-edukacyjna-i-wspolczesne-trendy-e-edukacji---relacja-z-konferencji.html  

Materiały z warsztatów dostępne są w zakładce "Aktywna Tablica".

Archiwum aktualności