Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza


Program „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej"


Uczniowie klasy II c uczestniczą w programie promocji zdrowia i profilaktyki „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Celem programu jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych, by wzmocnić ich odporność na stres, kształtować optymistyczne, pozytywne nastawienie do życia.

 IMG 20200925 104011  IMG 20201001 083223  IMG 20201001 083230 1
 IMG 20201008 082525  IMG 20210128 082144  IMG 20210128 082223
 
 
 
 
 
 

Współpraca międzynarodowa i projekty ogólnopolskie realizowane w ramach eTwinning w roku 2019/2020

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektami ogólnopolskimi i współpracą międzynarodową w ramach eTwinning w minionym roku szkolnym. Pełną listę można znaleźć  TUTAJ - pobierz

Skrzydła fantazji - projekt eTwinning

LOGO

W roku szkolnym 2018/2019 realizowaliśmy projekt "Skrzydła fantazji", którego celem było zaprezentowanie talentów młodzieży SP 42. Uczniowie wykorzystując dostępnych narzędzia wykonywali zadania rozwijające ich wyobraźnie i talenty. Korzystali z narzędzi offline i online, a wykonane prace zawieszali na wspólnej wirtualnej tablicy: 
https://padlet.com/bkolcz/kreatywnosc

Polscy supermeni i supermenki

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w projekcie eTwinning, związanym ze stuleciem odzyskania niepodległości. „Polscy supermeni i supermenki ostatniego stulecia historii Polski” to projekt, którego celem było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez przybliżenie sylwetek supermenów i supermenek ostatniego stulecia historii Polski. To właśnie działania Polek i Polaków w różnych dziedzinach przyczyniły się do odzyskania niepodległości i utrzymaniu polskości.
Nasz zespól projektowy przybliżył postacie żyjące i działające na przestrzeni ostatnich stu lat na terenie Podlasia. Osoby te miały wpływ na rozwój kraju i świata, w różnych dziedzinach. Nasi uczniowie tworzyli prace na temat ksiądza Jerzego Popiełuszki, Tomasza Bagińskiego i Simony Kossak. Przygotowali tablicę informacyjną i zaprezentowali swoje prace na Twinspace projektu: https://padlet.com/gimnazjak/5ry9jkbrf63a

projekt1

   

The song of the heart of Europe

 

Ukończyliśmy projekt eTwinning "The song of a heart of Europe", pełen muzyki płynącej prosto z serca. Za nami owocna współpraca z partnerami z Włoch, Rumunii i Hiszpanii,w której wzięło udział 6 szkół. Było to dla nas ciekawe doświadczenie, w którym współtworzyliśmy muzykę, dogrywając swoje partie do stworzonego wspólnie rytmu i harmonii. Napisaliśmy piosenkę o dojrzewaniu, silę młodości i ciekawości świata. Nagaliśmy też film, który prezentował naszą szkołę partnerom. Udział w projekcie międzynarodowym dał nam wiele satysfakcji, dużo nas nauczył  i przyniósł wiele pozytywnych emocji.

teledysk 'Growing up"logo the song europe


Kartka dla Polski

   Nasza szkoła wzięła w tym roku udział w szczególnym projekcie eTwinning, związanym ze stuleciem odzyskania niepodległości i Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. „Kartka dla Polski” to idea, która połączyła wiele polskich szkół, również z zagranicy. Nasi uczniowie tworzyli własne pocztówki, na których umieścili osobiste życzenia dla Ojczyzny.
   Przy okazji również odbyły się lekcje o współczesnym patriotyzmie i wartości ojczyzny w życiu człowieka. Wzięliśmy udział Narodowym Quizizzie i zrobiliśmy ankiety dotyczące ojczyzny. Szkołę ozdobiła piękna korytarzowa wystawa kartek dla Polski. To ważna lekcja patriotyzmu, którą zapamiętamy na długo. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

https://www.kizoa.com/Monta%C5%BC-Wideo/d151173325k7720363o1l1/kartka-dla-polski-sp42

kartka dla polski kolaż

Podróż po Wielkiej Brytanii-najciekawsze miejsca i zabytki"

W projekcie wzięło udział 10 uczniów. Tematyka projektu zainteresowała jego uczestników, poszerzyła wiadomości uczniów na temat krajów, regionów i zabytków Wielkiej Brytanii. Uczniowie dowiedzieli się jakie są najatrakcyjniejsze miasta i regiony Wielkiej Brytanii. Jakie zabytki są znane na całym świecie oraz porównały je z najciekawszymi regionami i zabytkami w Polsce. Uczestnicy projektu rozwijali umiejętności pracy zespołowej i samodzielnego poszukiwania informacji, ich selekcji, przetwarzania oraz analizy.
Celami tego projektu edukacyjnego było:
. kształtowanie umiejętności komunikacji w języku angielskim,
. poznanie kultury innych regionów,
. kształtowanie postawy poszanowania własnego dziedzictwa kulturowego,
. korelacja  międzyprzedmiotowa: j.angielski, historia, geografia,
. kształtowanie umiejętności pracy w grupie,
. wykorzystanie technologii informacyjnej do nauki języków obcych,
. samoocena efektów swojej pracy.

Podróż po Wielkiej Brytanii-najciekawsze miejsca i zabytki" - prezentacja

Archiwum aktualności