KartkadlaMedyka

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 42
ma zaszczyt zaprezentować
najpiękniejsze, najoryginalniejsze,
najbardziej kolorowe, optymistyczne i kwieciste
Panie Wiosny!

Zapraszamy do podziwiania!

Naszym Wiosnom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i cudowną energię, którą bez wątpienia widać na zdjęciach :)

Zbiórka dla bezdomnych zwierząt

Zbiórka karmy i kocy dla bezdomnych psów i kotów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!

W ramach projektu „Dobro to norma – bądz normalny” oraz z wielką pomocą uczniów szkoły i ich rodziców zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów kocy i ręczników oraz:

• dla psów: 110 kg suchej karmy, 25 kg karmy mokrej, 1 ubranko, 17 zabawek, 2 smycze oraz  kilkanaście kolorowych  smycz, które zostały uszyte  przez mamy naszych uczniów specjalnie dla bezdomnych czworonogów :)
  • dla kotów: 19 puszek karmy mokrej, 30 kg karmy suchej, 11 saszetek karmy, 21 litrów żwirku, mnóstwo przysamków i jedna miseczka.

Wszystkie dary przekazaliśmy podopiecznym:
Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku,
Fundacji Kotkowo,
Fundacji  Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.

Dziękujemy za wspólną zbiórkę!

Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu „Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest z Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”.W wydarzenie włączyli się wszystcy uczniowie.

Akcja polegała na wypisaniu życzeń i wysyłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym drogą tradycyjną.
Kartki zostały własnoręcznie wypisane i zaadresowane, a na niektórych pojawiły się nawet rysunki. Kupowanie i naklejanie znaczków również było wyzwaniem.

Uczniowie wiedzą, że w dzisiejszym świecie bardzo ważne jest kultywowanie tradycji własnoręcznego wypisywania pocztówek z życzeniami oraz pamięć o najbliższych.

Dzięki akcji uczniowie potrafią odróżnić słowo pisane własnoręcznie od wiadomości cyfrowej, która często jest wygenerowana z gotowych wzorów.

Wszyscy uczestnicy akcji zgodzili się, że wysyłanie, ale również otrzymywanie kartek drogą tradycyjną jest wyjątkowe i magiczne, zwłaszcza w Święta Bożego Narodzenia.