• slajderdp
  • klasa4c
    klasa4

SP 42 w barwach biało-czerwonych

Samorząd Uczniowski SP 42 wraz z całą społecznością szkolną w 2018 roku podejmują działania na rzecz uczczenia 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę.
     W maju nie mogło zabraknąć upamiętnienia Święta Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
     Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która ukazując naszą pracę, bierze udział
w konkursie "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych".

prezi3maja

Dyktando Niepodległościowe 2018

Nasza szkoła zawsze aktywnie uczestniczy w akcjach upamiętniających ważne wydarzenia Polski. W tym roku obchodzimy wyjątkową, bo 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Z tej właśnie okazji 24 kwietnia 2018 w SP 42 odbyło się Dyktando Niepodległościowe, w którym wzięli udział chętni uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice.

Klasę VIa reprezentowały 4 osoby, Va - 8, IVa 8, natomiast dobrego imienia klasy IVb broniły dwie osoby. W przyszłym roku liczymy na większe wsparcie i jeszcze większe zainteresowanie wśród uczniów i rodziców.

Jeśli chodzi o wyniki to:

Mamy zaszczyt ogłosić, iż duch ortografii w narodzie nie ginie i pierwszym miejscem cieszą się ... wszyscy odważni uczestnicy Dyktanda Niepodległościowego.Gratulujemy!

III Przegląd Szkolnych Talentów

24 maja w naszej szkole odbył się już III Przegląd Szkolnych Talentów, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje pasje i przeróżne talenty. Szkolna publiczność miała okazję podziwiać swoje koleżanki i kolegów m.in. jako świetnych wokalistów, wspaniałych tancerzy, utalentowanych muzyków, rysowników oraz fotografów. Jak co roku Przegląd wzbudził wiele pozytywnych emocji, a uczestnicy zaskoczyli wszystkich swoimi występami.  Za odwagę i świetne występy wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz uznanie publiczności.
 Na zakończenie tegorocznej imprezy  wystąpili zaproszeni goście: Wiktor Klimaszewski (absolwent naszej szkoły) wraz z Maćkiem Kurnickim zaprezentowali pokaz tańca, a Patryk Taksi ZRT Malinowski (również nasz absolwent) zaśpiewał jedną ze swoich piosenek oraz opowiedział publiczności o życiu blogera.
III Przegląd Szkolnych Talentów udowodnił, że w Szkole Podstawowej Nr 42 talentów i uczniów z pasją na pewno nie brakuje.
Pamiętajcie! Następny Przegląd Szkolnych Talentów za rok!

Dzień Pluszowego Misia

Tradycją naszej szkoły staje się aktywny udział jej uczniów w obchodach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu, każdy przynosi do szkoły swojego najbardziej ulubionego pluszaka. Tu wiek nie gra roli, z misiem przychodzą do szkoły pierwszaki, trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych, a także … nauczyciele. Misie w szkole towarzyszą nam na lekcjach, to duża porcja radości i sympatii, a są nawet tacy, którzy twierdzą, że z misiem „matma lepiej wchodzi”… Konkurs na najprzystojniejszego misia wygrał reprezentant zgłoszony przez Świetlicę szkolną i Panią Elę, która podjęła się trudu dźwigania zwycięzcy…. Laureatom konkursu nagrody wręczyła Pani Dyrektor przy dużym zainteresowaniu młodzieży i rodziców. Gratulujemy i zapraszamy do galerii….

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W listopadzie z inicjatywy SU już kolejny raz uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy dzień życzliwości i pozdrowień. Nie zawsze łatwo jest powiedzieć bezinteresownie coś miłego i sympatycznego drugiej osobie, tego też trzeba się uczyć. Taka była idea akcji organizowanej przez Samorząd. Zapraszamy do galerii….

Dzień Babci i Dziadka

Podobno Babcia i Dziadek są po to, aby rozpieszczać wnuki. I tak najczęściej jest. Dlatego w podziękowaniu za ich trud Samorząd Uczniowski uczcił święto Babci i Dziadka akcją „Moja Babcia, Mój Dziadek … portret piórem napisany.” Uczniowie mieli okazję napisać parę ciepłych słów o swoich Babciach i Dziadkach: jacy są, co potrafią, za co ich kochają i czego im życzą z okazji ich święta. Było bardzo sympatycznie i przekonaliśmy się, że pomimo postępu technicznego i wielu nowych wynalazków, nie znalazł się taki, który zastąpi Babcię lub Dziadka.

Michał dla najlepszego nauczyciela 2018

pusta klasa

Przygotowania do Święta Szkoły, które odbędą się 15 lutego zaczynają nabierać rozpędu, a Samorząd Uczniowski pomaga jak może:)
Zaraz po powrocie z ferii SU przeprowadził głosowanie wśród społeczności szkolnej na "Michała" dla najlepszego nauczyciela. W wyborach wzięło udział niemalże 300 uczniów, którzy w dniu głosowania byli obecni w szkole.
Przedstawiciele uczniów bardzo dokładnie liczyli i spisywali głosy.
Nagrodę "Michała" dla najlepszego nauczyciela otrzymuje ...........................
My już wiemy!:) I nie możemy się doczekać, aż zostanie to ogłoszone wszystkim w dniu Święta Naszej Szkoły.