dyskot
  • sport bieg

Mikołajki 2018

Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Tego dnia, niemal wszyscy uczniowie ubrani byli na czerwono, a na głowach mieli czerwone czapki, ponieważ każdy wiedział, że czapka Mikołaja zwalnia z niezapowiedzianego pytania:)

Atmosfera w szkole była świąteczna i sprawiła, że wszyscy poczuli ciepły, magiczny klimat.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2018

To już nasza szkolna tradycja, że każdego roku 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wszyscy uczniowie włączyli się do świętowania.  Przesyłaliśmy sobie dobre myśli, życzenia i pozytywne emocje.

Bądźmy dla siebie życzliwi.

Misie, miśki, misiaczki...

W poniedziałek 26 listopada Szkoła Podstawowa Nr 42 utonęła w morzu miśków. Brzmi zaskakująco? W ten sposób obchodziliśmy nietypowe święto - Dzień Pluszowego Misia. Okazuje się, że niezależnie od płci i wieku każdy z nas uwielbia te słodkie przytulanki. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Często są one bohaterami bajek i filmów, zaliczają się do nich takie sławy jak Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. U nas dodatkowo przyniesiony do szkoły miś dawał ochronę przed pytaniem przez nauczyciela. Co za wspaniały poniedziałek!

Dyktando Niepodległościowe XI 2018

„Mało kto wie, że 11 listopada nie od razu był dniem świątecznym” – takimi słowami rozpoczęło się w naszej szkole Dyktando Niepodległościowe. Uczniowie zmierzyli się z tekstem dotyczącym stulecia odzyskania niepodległości. Dyktando nie tylko sprawdzało poprawność językową, ale również dało możliwość zapoznania się z ciekawymi faktami dotyczącymi okoliczności odzyskania niepodległości i obchodów 100 rocznicy tego ważnego święta. Było to jedno z wielu wydarzeń towarzyszących obchodom Stulecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

Kilka dni temu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Po uprzednim przedstawieniu się każdego z kandydatów i opowiedzeniu o sobie kilku zdań wybrano 3 z największą ilością oddanych głosów. W głosowaniu wzięło udział 229 osób. Zdecydowaną większością głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Natalia z klasy 3a PG, zastępcą - Aleksander z klasy 3d PG, natomiast sekretarzem - Kinga z klasy 5b. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy a przedstawicielom SU gratulujemy i życzymy udanego roku szkolnego!

Dzień Pluszowego Misia

Tradycją naszej szkoły staje się aktywny udział jej uczniów w obchodach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu, każdy przynosi do szkoły swojego najbardziej ulubionego pluszaka. Tu wiek nie gra roli, z misiem przychodzą do szkoły pierwszaki, trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych, a także … nauczyciele. Misie w szkole towarzyszą nam na lekcjach, to duża porcja radości i sympatii, a są nawet tacy, którzy twierdzą, że z misiem „matma lepiej wchodzi”… Konkurs na najprzystojniejszego misia wygrał reprezentant zgłoszony przez Świetlicę szkolną i Panią Elę, która podjęła się trudu dźwigania zwycięzcy…. Laureatom konkursu nagrody wręczyła Pani Dyrektor przy dużym zainteresowaniu młodzieży i rodziców. Gratulujemy i zapraszamy do galerii….