• niepodleg1
  • klasa1aa
  • klasa1a

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2018

Kilka dni temu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Po uprzednim przedstawieniu się każdego z kandydatów i opowiedzeniu o sobie kilku zdań wybrano 3 z największą ilością oddanych głosów. W głosowaniu wzięło udział 229 osób. Zdecydowaną większością głosów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Natalia z klasy 3a PG, zastępcą - Aleksander z klasy 3d PG, natomiast sekretarzem - Kinga z klasy 5b. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy a przedstawicielom SU gratulujemy i życzymy udanego roku szkolnego!

Misie, miśki, misiaczki...

W poniedziałek 26 listopada Szkoła Podstawowa Nr 42 utonęła w morzu miśków. Brzmi zaskakująco? W ten sposób obchodziliśmy nietypowe święto - Dzień Pluszowego Misia. Okazuje się, że niezależnie od płci i wieku każdy z nas uwielbia te słodkie przytulanki. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Często są one bohaterami bajek i filmów, zaliczają się do nich takie sławy jak Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. U nas dodatkowo przyniesiony do szkoły miś dawał ochronę przed pytaniem przez nauczyciela. Co za wspaniały poniedziałek!

Dyktando Niepodległościowe XI 2018

„Mało kto wie, że 11 listopada nie od razu był dniem świątecznym” – takimi słowami rozpoczęło się w naszej szkole Dyktando Niepodległościowe. Uczniowie zmierzyli się z tekstem dotyczącym stulecia odzyskania niepodległości. Dyktando nie tylko sprawdzało poprawność językową, ale również dało możliwość zapoznania się z ciekawymi faktami dotyczącymi okoliczności odzyskania niepodległości i obchodów 100 rocznicy tego ważnego święta. Było to jedno z wielu wydarzeń towarzyszących obchodom Stulecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole.

Dzień Pluszowego Misia

Tradycją naszej szkoły staje się aktywny udział jej uczniów w obchodach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu, każdy przynosi do szkoły swojego najbardziej ulubionego pluszaka. Tu wiek nie gra roli, z misiem przychodzą do szkoły pierwszaki, trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych, a także … nauczyciele. Misie w szkole towarzyszą nam na lekcjach, to duża porcja radości i sympatii, a są nawet tacy, którzy twierdzą, że z misiem „matma lepiej wchodzi”… Konkurs na najprzystojniejszego misia wygrał reprezentant zgłoszony przez Świetlicę szkolną i Panią Elę, która podjęła się trudu dźwigania zwycięzcy…. Laureatom konkursu nagrody wręczyła Pani Dyrektor przy dużym zainteresowaniu młodzieży i rodziców. Gratulujemy i zapraszamy do galerii….

Dyktando Niepodległościowe 2018

Nasza szkoła zawsze aktywnie uczestniczy w akcjach upamiętniających ważne wydarzenia Polski. W tym roku obchodzimy wyjątkową, bo 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Z tej właśnie okazji 24 kwietnia 2018 w SP 42 odbyło się Dyktando Niepodległościowe, w którym wzięli udział chętni uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice.

Klasę VIa reprezentowały 4 osoby, Va - 8, IVa 8, natomiast dobrego imienia klasy IVb broniły dwie osoby. W przyszłym roku liczymy na większe wsparcie i jeszcze większe zainteresowanie wśród uczniów i rodziców.

Jeśli chodzi o wyniki to:

Mamy zaszczyt ogłosić, iż duch ortografii w narodzie nie ginie i pierwszym miejscem cieszą się ... wszyscy odważni uczestnicy Dyktanda Niepodległościowego.Gratulujemy!

SP 42 w barwach biało-czerwonych

Samorząd Uczniowski SP 42 wraz z całą społecznością szkolną w 2018 roku podejmują działania na rzecz uczczenia 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę.
     W maju nie mogło zabraknąć upamiętnienia Święta Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
     Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która ukazując naszą pracę, bierze udział
w konkursie "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych".

prezi3maja