dbi1
  • 5b
  • klasa5c1

Zbiórka dla bezdomnych zwierząt

Zbiórka karmy i kocy dla bezdomnych psów i kotów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!

W ramach projektu „Dobro to norma – bądz normalny” oraz z wielką pomocą uczniów szkoły i ich rodziców zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów kocy i ręczników oraz:

• dla psów: 110 kg suchej karmy, 25 kg karmy mokrej, 1 ubranko, 17 zabawek, 2 smycze oraz  kilkanaście kolorowych  smycz, które zostały uszyte  przez mamy naszych uczniów specjalnie dla bezdomnych czworonogów :)
  • dla kotów: 19 puszek karmy mokrej, 30 kg karmy suchej, 11 saszetek karmy, 21 litrów żwirku, mnóstwo przysamków i jedna miseczka.

Wszystkie dary przekazaliśmy podopiecznym:
Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku,
Fundacji Kotkowo,
Fundacji  Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.

Dziękujemy za wspólną zbiórkę!

Wspólne kolędnowanie w Domu Pomocy Społecznej

Warsztaty „Rodzice z dziećmi” zaowocowały przepięknymi własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, przedstawiciele klas VI i VIII odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej
Na spotkaniu uczniowie złożyli mieszkańcom ośrodka życzenia świąteczne oraz wręczyli wykonane kartki z życzeniami. Uczniowie również specjalnie na tą okazję upiekli pierniczki i ciasta.
Przy śpiewie kolęd i pastorałek, którym akompaniowała mama naszych uczniów, miło spędziliśmy czas z seniorami.

Dzień Pluszowego Misia 2019

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W poniedziałek naszą szkołę dosłownie zalała fala pluszaków. Tego dnia każdy mógł przynieść ze sobą swoją ulubioną przytulankę. Natomiast Samorząd Uczniowski przygotował konkurs na największego oraz na najmniejszego misia. To był baaardzo miły i przytulaśny dzień!

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu!

11.11 o11:11 mury naszej szkoły wypełniły dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Głosy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły złączyły się w jeden ton i rozbrzmiały dźwięcznie intonując "Jeszcze Polska nie zginęła...". Podniosła atmosfera chwili udzieliła się wszystkim zebranym. Odświętne galowe stroje, biało-czerwone fagi państwowe, kotyliony, w których wykonanie dzieci włożyły serce i zaangażowanie - razem tworzyło to widok niezwykły i wzruszający. W tej uroczystej chwili czuliśmy się jednością - Polkami i Polakami, dumnymi ze swojej Ojczyzny.

Webp.net gifmaker 2