Home Page Slider

 • szkola2
 • szkola1
 • dzieci1
 • dzieci1a
 • dzieci1b
 • dzieci1c
 • dzieci1d
 • dzieci1e
 • klasa 1g
 • dzieci1f
 • sp42zaprasza

Propozycje tematów projektów edukacyjnych do zrealizowania
w roku szkolnym 2015/ 2016

proj edu m

 

1. „A song from the heart of Europe” - opiekun p. Katarzyna Polak, p. Dorota Rutkowska, p. Iwona Orzechowska
Cel projektu:
- stymulowanie współpracy pomiędzy uczniami pochodzącymi z różnych krajów, rozwijanie kreatywności w tworzeniu własnych tekstów poetyckich i komponowaniu muzyki, doskonalenie biegłości komunikacyjnej i znajomości języka angielskiego.

Międzynarodowy projekt zakończony!
Bardzo miło nam obwieścić, że projekt międzynarodowy A song from the heart of Europe, nad którym pracowaliśmy na platformie eTwinning dobiegł końca. Efekt naszej współpracy można usłyszeć i obejrzeć na naszej stronie internetowej. Na stronie projektu zaś znajduje się cała dokumentacja projektu, zawierająca zapis kolejnych etapów pracy wszystkich szkół z różnych państw.

https://mega.nz/#!UU4xzAAC!6L5yboB6ITsPGrzUqzfjy9VgJ1Ea53_3TvA3G0u5caQ

https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&l=en&n=116973

2. „Literacka podróż po Europie” - opiekun p. Dorota Rutkowska, p. Arkadiusz Olbryś, p. A. Citkowska
Cel projektu:
- popularyzacja wiedzy o pisarzach, uczenie spędzania czasu wolnego poprzez obcowanie z tekstami kultury, kształtowanie świadomości językowej.

Celem projektu było zachęcenie uczniów do poznania życia i twórczości polskich romantyków. Uczniowie rozpoczęli projekt od wybrania romantycznego pisarza, który podróżował po Europie tworząc swe dzieła. Następnie uczestnicy projektu poszukiwali informacji dotyczących historii powstania poszczególnych utworów. Korzystali z encyklopedii, słowników pisarzy, książek biograficznych dotyczących romantyków. Selekcjonowali materiały, porównywali źródła. Następnie szukali informacji dotyczących poszczególnych miejsc w Europie, zaznaczali punkty na mapach, wytyczali możliwą trasę podróży, ich czas. Zastanawiali się nad możliwościami pokonywania drogi w ówczesnych czasach. Po zebraniu potrzebnych informacji, uczniowie stworzyli prezentacje multimedialne oraz zaprezentowali je w klasach.

3. „ Z kwasami za pan brat” - opiekun p. Iwona Golonko i p. Barbara Mokrzycka
Cel projektu:
-popularyzacja wiedzy o kwasach, uczenie spędzania czasu wolnego poprzez literaturę chemiczną

4. „ Prawa człowieka we współczesnym świecie” - opiekun p. Urszula Iwaniuk, p.Małgorzata Znorko
Cel projektu:
- zapoznanie uczniów z tematyką dotyczącą praw człowieka, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, zorganizowanie Dnia Praw Człowieka i Maratonu Pisania Listów

5. „Lalki teatralne” - opiekun p. Katarzyna Polak, p. Izabela Danilewska
Cel projektu:
- kształtowanie wrażliwości i rozbudzanie zainteresowań kulturą i teatrem, poznanie różnorodnych rodzajów kukiełek i technik tworzenia lalek teatralnych

Lalki teatralne - podsumowanie projektu międzyprzedmiotowego
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Lalki teatralne", łączącym w sobie elementy wiedzy polonistycznej,historycznej i artystycznej oraz umiejętności konstruktorskich, manualnych i plastycznych. Powstało kilka lalek, które można obejrzeć na żywo w formie wystawy poprojektowej w sali nr 2.

6. „Wycieczka po Moskwie” - opiekun p. Małgorzata Muśko
Cel projektu:
- uczniowie poznają historię i walory turystyczne Moskwy, podnoszenie kompetencji językowych.

Archiwum aktualności