• wirus1
  • sztand
  • cz2
    dbi1

Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu „Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, której organizatorem jest z Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”.W wydarzenie włączyli się wszystcy uczniowie.

Akcja polegała na wypisaniu życzeń i wysyłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym drogą tradycyjną.
Kartki zostały własnoręcznie wypisane i zaadresowane, a na niektórych pojawiły się nawet rysunki. Kupowanie i naklejanie znaczków również było wyzwaniem.

Uczniowie wiedzą, że w dzisiejszym świecie bardzo ważne jest kultywowanie tradycji własnoręcznego wypisywania pocztówek z życzeniami oraz pamięć o najbliższych.

Dzięki akcji uczniowie potrafią odróżnić słowo pisane własnoręcznie od wiadomości cyfrowej, która często jest wygenerowana z gotowych wzorów.

Wszyscy uczestnicy akcji zgodzili się, że wysyłanie, ale również otrzymywanie kartek drogą tradycyjną jest wyjątkowe i magiczne, zwłaszcza w Święta Bożego Narodzenia.